Стил

По четврт пат избрани најдобрите старт-ап идеи во Битола

БАК пивара – прва крафт пиварница во Битола на апликантот Марјан Бакревски, NOMAD creative studio – проект позади кој стои Ана Секуловска, CONSULATE home philosophy – на Маја Настеска и Зорица Каранфиловска и АПЕТИТКО свет на вкусовите – бизнис идеја ...

Read More »

Со Mastercard World на Халкбанк чувствувајте се како ВИП патник во над 800 аеродроми во светот

Без разлика дали патувате службено, туристички или одите на одмор, секогаш можете да се чувствувате како ВИП патник. Додека го чекате вашиот лет, можете да уживате во ексклузивниот бесплатен пристап, консумација и спокојството што го нудат  аеродромските ВИП салони. Потребно е само да ...

Read More »

Семејство од Кичево изгреба стан на инстант лозот „Доме, сладок доме“ – добивка вредна близу пет милиони денари  

Наташа и Валентино Тренeски од Кичево, својата среќа ја најдоа на продажното место Детелинка, каде на инстант лоз „Доме, сладок доме“, добија стан  во Скопје со големина од 59 квадрати со гаража. Младото семејство од Кичево брои вкупно четири члена: Наташа, ...

Read More »

Неделен хороскоп (3.до 9. мај): Близнаците се број 1, одлична вест за Лавовите, среќни денови за Водолиите…

Оваа недела и планетата Венера и планетата Меркур ќе влезат во знакот на Близнаци, обезбедувајќи им многу среќа на сите воздушни знаци . А вие, кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: одлично! ...

Read More »

Забрзување на метаболизмот на природен начин

Забрзувањето на метаболизмот зависи од голем број фактори, меѓу кои од најголема важност се активностите и навиките насочени кон здрав живот. Брзата храна, нередовниот сон и недоволно внесување вода се главните причини за бавниот метаболизам. Со соодветна самодисциплина во однос ...

Read More »

Неделен хороскоп (26.април – 2.мај): Број 1 се Биковите, љубовни маки за Шкорпиите, добри вести за Девиците…

Оваа недела планетата Венера ќе престојува во знакот на Бик и може да донесе малку повеќе напнатост во животот на Шкорпиите, додека Биковите ќе бидат среќни во љубовта. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ...

Read More »

Неделен хороскоп (19 до 25 април): Супер резултати за Биковите, нова енергија за Раковите, тешки денови за Шкорпиите…

Оваа недела планетата Меркур ќе влезе во знакот на Бик, додека планетата Марс ќе се пресели од знакот на Близнаци во знакот на Ракот. А вие, во кој знак сте родени?  Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! ...

Read More »

Неделен хороскоп (12. до 18.април): Спокојство за Раковите, стрес за Стрелците, љубов за Биковите и Рибите

Оваа недела планетата Венера ќе го напушти знакот на Овен за да влезе во знакот на Бик: љубовта ќе им се насмевне на сите земјени знаци!  А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите ...

Read More »

Мет Мури: „Што ако…?“ е книга што ги учи децата на најголемата вештина на 21 век – љубопитноста  

„Што ако…?“ од Мет Мури и Ендрју Р. Мекхју e книга што е полна со интересни прашања, но конципирана е на тој начин што го мотивира читателот да размислува и сам да дојде до одговорот со што ја поттикнува сопствената ...

Read More »

УЛОВЕН МИЛИОНОТ ОД ИНСТАНТ ЛОЗОТ ЗЛАТНА РИПКА ВО ПРИЛЕП

Инстант лозот Златна Рипка и во својата 6та серија продолжува да радува многу играчи и да раскажува многу среќни рибарски приказни. Овој пат среќниот добитник на главната премија од 1.000.000 денари доаѓа од Прилеп. Игорче Богојевски заедно со неговиот шестгодишен ...

Read More »