Стил

МИНИ и МАКСИ – Нов инстант лоз на Државна Лотарија

МИНИ и МАКСИ   – е новиот инстант лоз на Државна Лотарија, кој нуди 10 автомобили BMW X1  и 5 автомобили MINI ONE.  Државна лотарија ја продолжува низата на инстант лозови каде главна премија се автомобили. Овојпат, во игра се два типа автомобили  BMW X1 и MINI ONE. Играта е ...

Повеќе »

Ѕирнете во домот на Мерил Стрип кој сега е на продажба

Славната глумица Мерил Стрип живее во апартман од 400 квадратни метри во Њујорк. Од балконот на овој апартман таа ужива во неверојатниот поглед на градот и реката. Сепак, апарманот го огласи за продажба. Апартманот на Мерил Стрип е лоциран во ...

Повеќе »

ПРЕДА плус отвори повик за поддршка на стартапи од Пелагонискиот регион

Сите со добра и иновативна бизнис идеја или со веќе формиран стартап во почетна фаза може да аплицираат за акцелераторската програма #ИодБитолаСеМожи креирана од ПРЕДА плус фондацијата. Таа нуди менторски и тренинг услуги, можност за вмрежување и за презентација на ...

Повеќе »

IFA 2019: Samsung Electronics прославува пет децении од дизајнирање на иднината

Компанијата претставува широк опсег на интелигентни и вмрежани производи дизајнирани да го исполнат нашиот начин на живот кој постојано еволуира Берлин/Скопје, Германија/Македонија – септември 5, 2019 – Samsung Electronics Co., Ltd., денес ја одбележи својата 50. годишнина на IFA 2019 ...

Повеќе »

ВВ „Тиквеш“ со поддршка за националната одбојкарска федерација

Во пресрет на Европското првенство во одбојка, кое ќе се одржи од 12 до 29 септември, Винарската Визба „Тиквеш“ организираше испраќање на националната одбојкарска репрезентација. „Тиквеш“ е донатор на одбојкарската федерација и подржувач на одбојката во државата, со што како ...

Повеќе »

Huawei со ексклузивни понуди за новата учебна година

Од 2 септември, Huawei започнува со привлечна кампања за новата учебна година која опфаќа широк спектар на производи од компанијата – паметни телефони, паметни часовници и спортски слушалки за музика. Нивните комбинации го привлекуваат вниманието на студентите кои бараат големи ...

Повеќе »

СЕМОС ЕДУКАЦИЈА -Прва акредитирана институција за постсредно образование за графички дизајнери

За прв пат во Македонија, графички дизајнер со акредитирана диплома Семос Едукација стана првата акредитирана институција од страна на Министерството за образование и наука на Република Северна Македонија за спроведување на постсредно специјалистичко образование за квалификацијата – Графички дизајнер на ...

Повеќе »

Од денес, телекомуникациската компанија оне.Вип станува А1 Македонија ДООЕЛ, а брендот Vip станува А1

Консолидирајќи ја својата позиција во рамките на A1 Телеком Австрија Групацијата, присутна во седум земји во регионот, Vip го претстави новиот бренд на компанијата – А1. На настанот по повод официјалното ребрендирање, главниот извршен директор на А1 Телеком Австрија Групацијата, ...

Повеќе »

Ова е најубавиот дом за пензионери

Домот се наоѓа во Јапонија, изграден е меѓу дрвата во Шизуоки, а станува збор за „комуна“ од викендички. Овие прекрасни мали куќички за пензионери се дело на познатиот архитект Исеј Сума. Самиот дизајн го имитира околниот планински пејсаж, додека внатре ...

Повеќе »

Вашето дете расте и веќе се подготвува за на училиште, а Вашата Samsung гаранција сѐ уште трае

Многу работи можат да се случат во 5 години и затоа Samsung ви нуди 5 години гаранција на бела техника и правосмукалки Модерната технологија, со брз ритам постојано ни носи толку многу поволности што е тешко да го замислиме животот ...

Повеќе »