Стил

Следната недела е недела на родените во знакот на Вага! Вагички, подгответе се за љубовни изненадувања!

Од понеделник, 29 октомври, планетата на љубовта, Венера, го нашушта знакот на Шкорпија и влегува во знакот Вага. Оваа промена ќе донесе многу љубов и страст на сите воздушни знаци, а пред се – на Вагите! Родените во знакот на ...

Повеќе »

Кара Делавињ на светската премиера на новиот T-Cross

Со светска премиера во Амстердам, Шангај и Сао Паоло, Volkswagen го претстави својот нов T-Cross, а со тоа решително ја продолжува SUV офанзивата што ја започна во 2015 година. Овој комплетно нов модел наскоро ќе ги маѓепса пазарите на три ...

Повеќе »

Долгоочекуваниот паметен телефон Huawei Mate 20 Pro достапен и во Македонија

По минатонеделното официјално претставување во Лондон, новиот паметен телефон Huawei Mate 20 Pro веќе може да се најде и во Македонија и тоа на продажните места на Телеком, Нептун и Сетек. Oвој телефон кој e дел од Huawei Mate20 серијата, ...

Повеќе »

Божиќната колекција на IKEA е веќе достапна во продажба, погледнете што нуди (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Излезе новогодишниот и божиќен каталог на IKEA, еве кои се трендовите на декорација на домот. Ако мислите дека е рано да почнете да размислувате за празничните декорации на домот, грешите. Температурите се намалуваат, а до празничните денови преостануваат само уште ...

Повеќе »

Наоми, Џиџи и Бела Хадид на ревијата на Moschino x H&M 

Уште малку и колекцијата на  Moschino x H&M ќе биде во продажба во продавниците на H&M  низ светот, а во меѓувреме долгоочекуваната колекција беше претставена со модна ревија во Њујорк. Модната ревија, на која се појавија моделите Џоан Смолс, Вини Харлоу, Кендис ...

Повеќе »

Почна снимањето на новиот филм на Милчо Манчевски

 „Врба” е љубовен филм за денешни и дамнешни души Денеска, во близина на прилепското село Крушевица започна со снимање „Врба“, шестиот долгометражен игран филм на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски, кој е автор и на сценариото. По девет години, ова ...

Повеќе »

Сите бои убаво ми стојат! Еве како да носите шарени модни комбинации (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Не плашете се да носите повеќе бои на себе! Оваа игра на шарени модни комбинации не само што е многу забавна и не само што расположува, туку е привлечна и за оние кои не гледаат, особено во есенските тмурни денови ...

Повеќе »

Барате венчаница? Инспирирајте се од новата колекција на Зухаир Мурад

Новата колекција на венчаници на прочуениот либански дизајнер Зухаир Мурад, дизајнирана за сезоната есен/зима 2019, е инспирирана од цветот лотус. Моделите се фокусирани на белата тантела декорирана со флорални везови, наменети за модерни невести. За оние пак кој ја сакаат ...

Повеќе »

Телеком организира уникатна потрага по новиот iPhone Xs

• Во единствената потрага можат да учествуваат сите граѓани кои треба да се регистрираат преку веб страницата www.sakamiPhoneXs.mk Македонски Телеком го најавува почетокот на една од највозбудливите и креативни потраги со која корисниците треба да го пронајдат најновиот и неодолив ...

Повеќе »

H&M им ефектни сукњи од вештачка кожа

Едно од најбараните (и најпосакувани) модни парчиња на сезоната е сукњата од вештачка кожа, а убави модели на такви сукњички во есенската колекција нуди H&M. Црната боја доминира, што ги прави овие сукњичи лесни за комбинација, па може да се ...

Повеќе »