Стил

Huawei во Скопје ја претстави извонредната HUAWEI P30 серија на паметни телефони

Уредите од серијата HUAWEI P30 се најнапредни паметни телефони на компанијата до денес со кои корисниците можат да снимаат неверојатни фотографии и видеа во секое време  Водечкиот технолошки бренд Huawei денес на посебен настан во Скопје ги претстави своите нови ...

Повеќе »

Признание за Витаминка за општествена одговорност и промоција на семејните вредности

Витаминка од Владата на Република Северна Македонија доби признание за општествена одговорност и промоција на семејните вредности, за воведување на скратеното работно време за родителите кои се враќаат од породилно отсуство. Признанието го прими Претседателот на одборот на директори, Симон ...

Повеќе »

Макпрогрес доби две признанија за општествена одговорност

Виничката компанија за производство на кондиторски производи „Макпрогрес“, која веќе 29 години работи и постигнува интернационални успеси, се здоби со признанието „Најдоброто од источниот регион“, за најдобра компанија во областа на општествената одговорност. Свеченото доделување на наградите се оддржа синоќа ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (8ми до 14ти април): Топ знаци на неделата – Риби, Рак и Бик

Оваа недела планетата на љубовта Венера влегува во знакот на Риби носејќи многу љубов за сите водни знаци. Не толку среќни во љубовта пак, ќе бидат Близнаците, Стрелците и Девиците. А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте го неделниот ...

Повеќе »

Винчини на „Biscuit people conference“

Винчини е поддржувач на втората меѓународна конференција на платформата „Biscuit people“, која оваа година се одржува во Пула, Хрватска. Се работи за конференција од областа на кондиторската индустрија, која има за цел да ги собере  и обедини водечките компании во ...

Повеќе »

VIVAX продолжува со чекорите за општествена одговорност како компанија која е голем дел од пазарот

Со воведување на R32 фреонот се обезбедува до 9% поголема заштита на животната средина Еден од најзначајните фактори за напредокот на нашето општество е неговата заштита. Без обезбедување на иднината сѐ друго е излишно. Затоа на минатиот Vivax Cool day, ...

Повеќе »

Биди ВИП вози ЏИП донесе автомобил во Ресен

Александар Треневски од Ресен го направи своето ВИП селфи со новиот JEEP COMPASS, кој му го донесе инстант лотаријата БИДИ ВИП ВОЗИ ЏИП на Државна лотарија на Македонија. Александар замина со нов автомобил од Скопје за Ресен откако Марјана Станојковска ...

Повеќе »

Бијонсе стана нов креативен партнер на Адидас

Популарната спортска марка Адидас и ѕвездата Бијонсе го најавија новото партнерство, што значи време е да направиме „чистка“ во гардероберот меѓу спортските парчиња, за да ослободиме место за нови. Новата колекција од оваа соработка ќе содржи спортска облека и патики, ...

Повеќе »

Државна лотарија на Македонија со новиот инстант лоз ви посакува СО СРЕЌА

Од денес Државна лотарија на Македонија ја најавува најновата инстант лотарија под име “СО СРЕЌА“. Лозот СО СРЕЌА за само 30 денари може да ве донесе до вредни парични добивки. Во серијата од милион лозови добитни се 342 567 лозови ...

Повеќе »

Vip станува А1 во текот на 2019

Дигитална еволуција за дигитално време Телекомуникациската компанија Vip, која е присутна на македонскиот пазар речиси 12 години e член на А1 Телеком Австрија Групацијата, водечкиот комуникациски провајдер во Централна и Источна Европа. А1 Телеком Австрија Групацијата обезбедува услуги (мобилни и ...

Повеќе »