Стил

Во недела ќе се трча Виз Ер Скопски маратон, погледнете кои улици во Скопје ќе бидат затворени

Во недела, на 4-ти октомври, ќе се одржи најголемиот спортски настан, Виз Ер Скопски маратон. Стартот на трката ќе биде во 8:30 часот, од платото пред Спортски центар Борис Трајковски, каде што истовремено ќе биде и целта на маратонот. Од ...

Read More »

Happy Hour во Рамстор Мол за уште поубави шопинг доживувања

Пазарувајте во Рамстор Мол и добијте вредносен ваучер Рамстор Мол повторно приредува изненадувања за своите најверни посетители! Започнува кампањата Happy Hour. Викендите, односно секоја сабота и недела од 15 до 16 часот од месец октомври се денови на среќа, резервирани за ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 5. до 11 октомври): Топ знаци на неделата – Рак, Лав и Близнаци

Оваа недела планетата Венера во знакот на Девица ќе донесе уште малку болка во љубовниот живот на кутрите Риби, но и на Близнаците… А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: ...

Read More »

Прогласени се победниците на HUAWEI NEXT-IMAGE Awards 2020

На 29 септември, по 114 дена фотографирање, снимање, поднесување апликации и оцени од стручното жири, наградите од HUAWEI NEXT-IMAGE 2020 веќе се наоѓаат во рацете на заслужените добитници. Оваа година, во рамките на глобалниот натпревар, беа примени рекорден број фотографии ...

Read More »

Халкбанк со подарок за новороденчињата во текот на октомври, месецот на штедење

Сите родители кои во текот на месец октомври ќе добијат принова во ЈЗУ Универзитетска Клиника за гинекологија и акушерство, ПЗУ Ре-Медика или One Hospital, во знак на месецот за детско штедење, ќе добијат симболичен подарок од Халкбанк и Халки. Оваа акција, ...

Read More »

Изложба фотографии и книга од Милчо Манчевски во МСУ: ВИЗУЕЛНАТА МОЌНОСТ ВО УЛИЧНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА МАНЧЕВСКИ НА УВИД ОД УТРЕ

„„Таму“ ги отфрла границите – географските, формалните и другите“, вели ирскиот уметник и критичар Конор Мекгрејди за новиот фотогафски опус на Милчо Манчевски. Утревечер, во 20 часот, во Музејот на современата уметност Скопје ќе биде отворена изложба на фотографии „Таму“ ...

Read More »

ТРЧАЈ БЕ во Битола, по втор пат спектакл

Второто издание на ТРЧАЈ БЕ, само го потврди минатогодишниот впечаток, после првата трка, дека градот на конзулите не е само град на седење и пиење кафе, туку станува сериозен арбитер на тркачката мапа во нашата држава и регионот. Од оваа ...

Read More »

Потрошувачки кредит од Халкбанк за здравствени работници со грејс период до 6 месеци и фиксна каматна стапка од 4% во првите две години

– Халкбанк АД Скопје подготви специјален производ – Потрошувачки кредит за здравствени работници, кој е со фиксна каматна стапка од само 4% во првите две години, односно 5% каматна стапка варијабилна во останатиот период на отплата и со можност за користење ...

Read More »

Добитниците на рекордната седумка им се заблагодарија на останатите играчи

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се одржуваат извлекувањата на играта на среќа Лото 7. Биљана, Лаци, Кирил и Димитар се заблагодарија ...

Read More »

Се отвора изложбата Panic Room во Музејот на современата уметност

На 2 октомври во Музејот на современата уметност – Скопје, со почеток во 12 часот ќе биде отворена групна изложба „Panic Room или скок во мислењето“. Во поставката земаат учество уметниците: Искра Димитрова, Нехат Беќири, Верица Ковачевска, Нада Прља, Велимир Жерновски, Матеј ...

Read More »