Стил

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (28. септември до 4. октомври): Топ знаци на неделата Девица, Јарец и Рак

Оваа недела планетата Венера ќе го напушти знакот Лав за да влезе во оној на Девицата: ова ќе биде среќен период во љубовта за сите земјени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ...

Read More »

Ги запознавме добитиците на рекордната 7-ка од играта на среќа Лото 7 уплатена во „Алек Табак“ – Битола

Семејството Јанковски од Битола се вброи во редот добитници на 7-ка коишто застанаа пред камерите за да ја споделат радоста за освоената добивка и да се заблагодарат на играчите и на „Државна лотарија“. „Ние знаеме оти сите играчи учествуваме во ...

Read More »

10 најпопуларни имиња на кучиња за различни раси и големини

Имате голем избор кога станува збор за вдомување куче. Може да изберете да го купите вашето куче од одгледувач или да вдомите улично куче. Ние сме секогаш за ова второто. Исто така, треба да одлучите дали би сакале мало кутре ...

Read More »

10 намирници кои вашето домашно милениче не смее ни да ги проба!

Кога бевте дете, веројатно сте слушнале од вашата мајка или татко: „не хранете го кучето (или мачката) на масата за вечера!“ И со текот на времето и годините, сфаќате дека вашите родители биле целосно во право. Не само што хранењето ...

Read More »

Дали имате карактеристики на алфа жена?

Слабите жени не можат да ги поднесат, мажите се плашат од нив. А тие се храбри, самоуверени и секогаш го добиваат она што го сакаат. А прифаќаат и порази, и тоа спортски. Ако имате повеќе од овие карактеристики кои ги ...

Read More »

Да се ​​работи осум часа на ден не е добро ни продуктивно, доволни се само 3 часа! Новото истражување ја докажува оваа теза

Ова го откри истражување на австралискиот институт за применети економски и социјални истражувања во Мелбурн, објаснувајќи кој е оптималниот број на часови за работа за да не се изгуби продуктивноста. Работата 8 часа на ден, пет дена во неделата, на ...

Read More »

Викторија Бекам виртуелно ја претстави новата колекција, гости на ревијата – само семејството

Меѓу дизајнерите кои виртуелно ги претставија своите колекции за време на модната недела во Лондон, е и Викторија Бекам, (46). Поранешната пејачка, која е позната по тоа што никогаш не се смее, во овој случај покажа одредена смисла за хумор. ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 21 до 27 септември): Жешка недела за огнените знаци!

Оваа недела продолжува транзитот на Венера во знакот Лав, што ќе им донесе денови полни со страст на сите огнени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: Венера се ...

Read More »

Започнува продажбата на новиот HUAWEI WATCH FIT на македонскиот пазар

Најновиот модел на фитнес паметен часовник на Huawei – HUAWEI WATCH FIT сега е достапен за македонските потрошувачи само неколку дена по неговата официјална светска премиера на 10 септември во рамките на форумот HDC.Together. Благодарение на Македонски Телеком, Сетек, Нептун, Техномаркет и ...

Read More »