Стил

Едноминутна прошетка низ Фондацијата Луј Витон

Францускиот моден гигант Луј Витон им обезбеди на своите фанови можност да погледнат во внатрешноста на Фондацијата Луј Витон. Фоднацијата Луј Витон ги отвори вратите за јавноста. Самиот објект пак влијае на зацвстувањто на имиџот на брендот како шампион во ...

Повеќе »

7 работи кои (можеби) не ги знаете за Кејт Мос

Кејт Мос ретко дава интервјуа, што во ова време на самопромоција, е малку чудно – таа не ја користи можноста за „себе-рекламирање“ во медиумите, а тоа пак сепак не и пречи да се задржи на врвот како една од најпрепознатливите ...

Повеќе »

Еве зошто ја сакаме Емили Ратајковски

Единствен начин да не го гледате, речиси секојдневно, лицето (и телото) на Емили Ратајковски е да не бидете во близина на компјутерот, односно „вклучени“ на Интернет. А ако до сега не сте ја виделе оваа убава девојка, тоа значи дека ...

Повеќе »

Секси- мачки докажуваат дека сексапилноста е дел од секоја „мачка“

Понекогаш се потребни куп мачки за да ве потсетат дека сексапилноста важи за секого. А овие пин-ап мачки тоа многу сликовито го докажуваат. Ајде сега да ја повториме оваа реченица стотина пати, се додека не стане вистина. Ако пин-ап девојките ...

Повеќе »

Луј Витон модна фотографија

Во издание на познатата книжарница и издавачката куќа Рицоли од Њујорк, излезе во печат книгата со модни фотографии направени за Луј Витон (“Louis Vuitton Fashion Photography”). Со фотографии од 1920 година па се до денес, таа  е своевидна илустрирана историја на ...

Повеќе »

Тикви-фенери инспирирани од модната индустрија

Секој има различен пристап кон длабењето на тиквата за да се направи популарниот фенер без кој е незамислива прославата на Ноќта на вештерките. Порталот Домеин годинава предложи фенери од тиква инспирирани од неколку познати големи имиња во модниот свет. Меѓу ...

Повеќе »

Модниот стил на Силвија Плат

Во чест на нејзиниот роденден, 27 октомври, да се потсетиме на стилот и животот на Силвија Плат. Силвија Плат е родена на 27 октомври 1932 година во Бостон, Масачусетс. Почнала да пишува на многу рана возраст, а првата песна ја ...

Повеќе »

Со блусмарт нема да го загубите куферот

Благодарение на вградената блутут технологијата, куферерот никогаш нема да го загубите и секогаш ќе знаете каде е. Најспосле, никој нема да може ни да ви го украде. Блусмарт е новиот систем кој се вградува во куферот, се поврзува со вашиот ...

Повеќе »

Седум модни совети од Оскар де ла Рента

Славниот моден креатор, освен по незаборавните креации, ќе го паметиме и по модните цитати, кои ни ги остави како совети во наследство. Во сеќавање на модниот гениј Оскар де ла Рента, ви пренесуваме само некои од неговите познати цитати кои ...

Повеќе »

10 работи кои (можеби) не ги знаете за Алфред Нобел

Во чест на неговиот роденден (21 октомври, 1833). 1. Роден е во добростоечко семејство, во Сан Ремо, малиот Алфред го обрзувале приватни учители. Татко му бил инженер и иноватор, па инсистирал син му најмногу да учи хемија и пет современи ...

Повеќе »