Стил

Кој модел од која марка го носи вашата омилена ѕвезда, нарачајте го лесно истиот или сличен

LookLive е интернет страница која покажува каков модел од која марка носи вашата омилена ѕвезда и истиот модел може да го нарачате, но ако ви изгледа прескап може да нарачате многу сличен на него по поволна цена од друга марка. ...

Повеќе »

Запознајте го моделот Џиф, најпопуларното куче во светот

Годинава ја зема наградата за најпопуларно куче во светот, а минатата година Џиф влезе во Гинис како најбрзо куче на две нозе во светот. А дека е фраер, нема што! Неговото име е Џиф, а во неговото портфолио пишува дека ...

Повеќе »

Миланска модна недела: Четири лекции од уличната мода

Тоа што ќе биде тренд за есен 2015 година го дознаваме од колекциите на модните писти на актуелните модни недели, а тоа што е тренд за оваа сезона го гледаме од посетителите на модните недели. 1. Во тренд е вештачкото крзно ...

Повеќе »

Моќни жени во женствени фустани и нежни сандали

Ако сеуште сметате дека гардеробата на жените на раководни функции треба да се вклопува во традиционалниот „машки изглед“ еве неколку примери кои ќе ве разуверат.   Прифатливо е мислењето дека костумот прави жените да изгледаат посериозни и посилни, па не ...

Повеќе »

Милански улици со дизајнерски шахти

Не напразно Милано е град на модата. Во овој град и шахтите можат да бидат уметники креации. Миланската модна недела започна и ќе трае до 3 март, а градот на модата е разубавен со украсени шахти, своевидни уметнички дела од ...

Повеќе »

10 работи кои не треба да ги правите на модната недела

Која е разликата помеѓу Модна недела и модна забава? За првиот настан постојат правила на однесување. 1. Не се однесувајте како надвор да не е 10 или помалку степени. Сочувајте ги вашите секси шорцеви за септември. 2. Не облекувајте чевли во ...

Повеќе »

Кој победи на Ел наградите за стил?

Се разбира дека го немаат истото внимание како ноќта на оскарите, но на Ел наградите за стил не недостигаше гламур.   Добитниците на награди Кристофер Бејли, Маноло Бланик и Кара Делевињ се појавија на црвениот тепих заедно со уште дузина ...

Повеќе »

5 нови начини да ги носите вашите патики

Уживате во слободното движење кое може да го добиете само со патиките? Тогаш, модните трендови се на ваша страна. Тоа што до неодамна беше незамисливо, сега е тренди. Вашите патики може да ги комбинирате со најелегантните модни парчиња кои ги ...

Повеќе »

Елием Убавина, местото каде што уметноста и убавината се спојуваат во едно

Во салонот за убавина „Елием“ дамите може да уживат во третмани кои се неопходни за убавината и совршениот изглед на косата која е огледало на стилот на секоја жена, почнувајќи од стандардните третмани како релакс миење на коса, фенирање, шишање, ...

Повеќе »

Модно претерување на Ана Винтур: Со очила за сонце на ноќта на Оскарите

Уредничката на американскиот Вог и највлијателната жена во модниот свет Ана Винтур на доделувањето на Оскарите ги носеше своите темни црни очила за сонце. Дури и Сиа синоќа го покажа своето лице, но Ана Винтур тоа не го направи. Кога ...

Повеќе »