Стил

Топ 10 најмодерни кациги за скијање и сноуборд

Свесни сме колку кацигите се важни во зимските спортови. Сепак доколку ја следите модата, овие кациги се од најновите колекции на врвните производители.   Со необичен дизајн, тренди и впечатливи, не само што ја чуваат главата туку и го дополнуваат ...

Повеќе »

„Симнете“ го изгледот на Алесандра Амброзио

Само пред неколку недели таа се прошета во суперсекси издание во центарот на Лондон собирајќи ги сите погледи и предизвикувајќи вистински метеж на улиците, а денес веќе е повторно во центарот на муабетите (и фантазиите) позирајќи за божиќниот календар на ...

Повеќе »

Листа на желби: Чантичката „Валентино“ и ракавичките „Јазбукеј“

Ех, како да се одлучиме што повеќе ни се допаѓа, па најдобро решение беше да додадеме две прекрасни модни парчиња на нашата листа на желби. Митското суштетсво грифон со тело од лав и глава и крилја од орел кое е ...

Повеќе »

Запознајте ја новата Фенди 3Baguette

Познатата чанта Baguette на Фенди доби нов редизајн. Првата Baguette чанта на оваа италијанска куќа беше дизајнирана од Силвија Вентурини Фенди во 1997 година. И веднаш станата ѕвезда меѓу чантите. Дизајнот на новата 3Baguette во голема мера останува ист, а ...

Повеќе »

Чевелот како огледало на душата

Некои луѓе имаат способност да читаат од дланка. Но, Олга Берлути знае да чита од стапало. Секој чифт чевли на ова легендарна париска креаторка практично претставува своевидно уметничко дело.

Повеќе »

Фенди божиќна елка украсена со 350 чанти

Луксузната италијанска марка Фенди внесе божиќен дух во дворот на римскиот хотел со 5 ѕвездички „de Russie“. Необичната елка е украсена со 350 златни и сребрени Фенди чанти. Околу елката се поставени птици кои ја симболизираат новата капсулна колекција на ...

Повеќе »

Уникатни „Хенеси“ со гравирана лична порака

Гравираните лични пораки или имиња годинава се тренд кај голем број производители на луксузни производи, од облека и накит до паричници, нотеси и шишиња алкохол. Производителот ЛВМХ на познатиот коњак Хенеси ги охрабрува купувачите да се одлучат за ваков новогодишен ...

Повеќе »

Девојките од Њујорк видени од уметницата Ејми Коладо

Роденa и израснатa во Бруклин, Њујорк, Ејми Коладо е пример на мултиталентирана личност која се почесто ги инспирира девојките од Њујорк. Работи како независен продуцент и маркетинг консултант, но и како куратор на независни уметнички проекти, но подеднакво е и ...

Повеќе »

Ели Сааб со етно-стил

Либанскиот дизајнер Ели Сааб воодушеви со новата пред-есенска колекција за 2015 година. Комерцијална и лесно нослива, новата колекција на Ели Сааб внесува нов ветар на модната сцена. Доминира рачната изработка на долгите фустани и комбинезони. Раскошно и неодоливо.

Повеќе »