Стил

Најскапата четкичка за заби во светот чини 4.375 долари

Направена е од титаниум, а произведена од Риенаст, компанија која речиси секојдневно лансира луксузни производи со врвен дизајн и супермодерна технологија. Компанијата Реинаст е синоним за луксуз, на пазарот постојано лансира ексклузивни и екстравагантни производи кои за жал малкумина можат ...

Повеќе »

Кристијан Лакруа го презентираше новиот хотел во Париз

Трендот модните креатори да учествуваат во дизајнот на хотелите продолжува, овојпат со францускиот креатор Кристијан Лакруа и фанстастичниот дизајн на бутик-хотелот со три ѕвездички посветен на сите континенти. Хотелот на континентите (Hôtel du Continent) дизајниран од Кристијан Лакруа во Париз ...

Повеќе »

Бентли ја претстави линијата на мебел добра како и автомобилите

Производителот на луксузни автомобили Бентли ја претстави линијата на мебел наречена Хоум колекшн. Сосема очекувано, најдобрите се (по)врзуваат со најдобрите. Мебелот со потпис на Бентли е изработен во соработка со Лакшери ливинг груп, еден од врвните европски производили на мебел, ...

Повеќе »

Топ 5 најелегантни изведби на уметничко лизгање

Од изборот на гардеробата, фризурата, елегантните движења…ова се петте перформанси кои влегоа во историјата на овој спорт. Од сите настани на Зимските Олимписки игри за многумина најинтересно е уметничкото лизгање. Во пресрет на Олимписките игри во Сочи, да се потсетиме ...

Повеќе »

Вила д Есте, вила на љубовта и елеганцијата

Во прекрасната природа покрај езерото Комо е изградена една од најубавите креации на човечката рака – вилата д Есте, која датира од доцниот период на ренесансата, а подоцна е трансформирана во луксузен хотел кој лани го прослави својот 140 роденден. ...

Повеќе »

Новата формула на Ферари е Ф14-Т

Славниот италијански производител на автомобили Ферари денес го објави името на најновата формула 1,  водејќи се според најголемиот број на гласови кои му „кумуваа“ на болидот.   За првпат фановите на Ферари можеа да учествуваат во изборот на името на ...

Повеќе »

Прекрасни лајфстајл фотографии на блогерката Џесика Шајба

Младата мајка Џесика Шајба на својот блог „мамас гон сити“ редовно објавува интересни лајфстајл фотографии, но оваа фотосесија е исклучителна. Џесика е блогерка од 2009 година, а на својот блог пишува за патувања, стил, за различни животни ситуации, мајчинството и ...

Повеќе »

Првото Ламборгини Венено ги прошета улиците на Мајами со гордиот сопственик

Го нарачал и без да го види на фотографија. Вредно над 4 милиони долари, првото Ламборгини Венено купе го виде сонцето на Мајами. Луксузниот автомобил Ламборгини Венено кој предизвика најголемо внимание на минатогодишниот саем во Женева го доби својот сопственик. ...

Повеќе »

Ќе ја видиме во Сочи: Ферари дизајнираше супербоб санка за победа

Славниот производител на автомобили Ферари за италијанскиот тим на Зимските Олимписки игри дизајнираше црвена супербоб Ферари санка. Боб санкната настана од соработката на Ферари и Кони, а  во креацијата учествуваше најодбриот тим од италијанскиот производител на автомобили од Маранело, кој ...

Повеќе »