Стил

Греење и ладење без струење на водухот: Samsung Wind-Free™ Deluxe

Компанијата Samsung Electronics Air Conditioner Europe B.V. (SEACE) и официјално го претстави новиот модел на ѕидни клима уреди Wind-Free™ Deluxe, со единствена  технологија на ладење и функции за паметно управување. Кога се работи за VRF системите (системи на променливи флуиди), Samsung ја проширува својата ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (26.јули – 2.август): Стрелци, издржете! Невидена страст за Лавовите

Оваа недела планетата Венера во знакот на Близнаци ќе продолжи да носи уште поголема љубовна болка на кутрите Стрелци. А, вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервираа ѕвездите за оваа недела! Овен: жешки средби! Драги ...

Read More »

Популарната апликација за попусти Grouper.mk сега достапна и на AppGallery на Huawei

Една од најпопуларните и најкористени апликации во земјава Grouper.mk со која се нудат попусти за најразлични производи и услуги, сега е достапна и на продавницата за апликации AppGallery на Huawei. Grouper.mk е водечка платформа во земјава која нуди зделки со попуст до 90% за облека, ...

Read More »

Хороскоп за месец август: Незаборавно лето за Раковите, Шкорпиите и Рибите!

Во август планетата Венера ќе го напушти знакот на Близнаци и ќе влезе во знакот на Рак, внесувајќи многу среќа во љубовта на сите водни знаци. А вие во кој знак сте родени? Прочитајте го хороскопот за месец август. Овен: ...

Read More »

Славој Жижек: Влеговме во војна со „Пандемија“ и идеите дека ќе заврши набрзо се утопистички

Правилата дека треба да се мијат раце, да се избегнуваат блиски контакти, сето ова помага. Но, основно е тоа дека ни требаат мерки. Јас ги нарекувам „комунистички мерки“, а овие мерки не треба да се однесуваат само на здравјето. Ќе ...

Read More »

Да го започнеме магичното патување во светот на мобилната фотографија со Huawei Next-Image Awards 2020

Фотографирањето е еден вид талкање, потрагата по совршен кадар и приказна има свој почеток и крај. Исто како и пред патување, фотографирањето бара подготовка на опремата и концептот. Погледнете ги насоките дадени од победниците на претходното издание на натпреварот за мобилна фотографија на Huawei и ...

Read More »

Зошто 10 милиони луѓе се одлучија за електронските уреди кои не го согоруваат тутунот  

  Тутунските компании на светско ниво континуирано развиваат нови производи, меѓу кои и електронски цигари и производи кои не го горат, туку го загреваат тутунот, а кои целосно ја менуваат веќе постоечката состојба на пазарот на производи од тутун во ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (20. до 26. јули): Одлични вести за сите водни знаци!

Оваа недела планетата Меркур е во знакот на Рак и е подготвена да донесе добри вести за сите водни знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервирааа ѕвездите за оваа недела! Овен: можете да ...

Read More »

Зошто сите се воодушевени од новата Samsung Galaxy A серија

Времето е како идеално за долги прошетки и посети на околните планини, градови, како и бројни знаменитости кои ги има нашата земја, а кои можеби досега не сме ги посетиле. Сите тие прекрасни моменти кои се пред нас и активностите ...

Read More »

Лондон, сега во Скопје! Почувствувај го духот на лондонското образование

Студирај во Скопје, стекни се со британска диплома. Одлична можност за идните студенти. Конечно, младите и амбициозни личности ја имаат привилегијата студирајќи во Скопје да бидат дел од семејството на  престижниот британски универзитет London Metropolitan University (MET). London Metropolitan University ...

Read More »