Стил

Новата колекција на Ања Хајндмарч нуди пероснализирани производи со порака

Британската дизајнерка на модни додатоци Ања Хајндмарч нуди идеја за божиќни подароци со можност да се нарачаат модни додатоци направени од кожа и со втиснати иницијали на оној кому се подарува. Колекцијата наречена „Нарачана колекција“ им дава на потрошувачите различни ...

Повеќе »

5 детали по кои ќе ја препознаете лажната Луј Витон чанта

Луј Витон чантите се едни од модните додатоци кои најчесто ги гледаме, но како брзо да се препознаат оригиналите покрај многуте верни копии.

Повеќе »

Во чест на неговиот роденден: 10 работи кои (можеби) не ги знаете за Џими Хендрикс

Неколку факти од животот на музичарот кој со својот стил не престанува да ги инспирира и модните дизајнери. 1. Роден е на 27 ноември 1942 година како Џоли Ален Хендрикс. И татко му и мајка му поради тешката финансиска ситуација ...

Повеќе »

Симнете го последниот изглед на Кајли Миног

Кајли Миног вчеравечер е фотографирана во Лондон во суперлежерен стил, со пар фамерки на себе во комбинација со свилен топ и црни чевли со високи потпетици. И уште еднаш покажа дека знае како да ги искомбинира навидум нескладните парчиња. Кежул ...

Повеќе »

Листа на желби: Очилата за сонце Одри

По модната марка Селин која ја лансираше есенската линија на очила за сонце наречена Одри, истоимена линија на очила со уште помодерен дизајн направи и француската Еквипмент.   И не само поради дизајнот и квалитетот на Еквипмент очилата за сонце ...

Повеќе »

Носете го истиот џемпер на 16 различни начини

Ако ви здодеа истиот џемпер кој патем, одлично ви стои, не мора да купувате нов, туку употребете малку креативност и научете како да го носите дури на 16 различни начини. Прескокнете го класичниот начин на носење, можете на пример, џемперот ...

Повеќе »

Демијен Херст x Марк Џејкобс

Англискиот прочуен уметник Демијен Херст, кој во текот на 20-те години доминираше на англиската културна сцена, а денес е втор најплатен уметник во светот, во соработка со дизајнерот Марк Џејкобс лансира ограничена линија на маички со уметнички принт од Мики ...

Повеќе »

Модни трикчиња за да го сокриете вишокот околу стомакот

Неколку килограми плус и тоа наталожени на и околу стомакот знаат да претставуваат вистински проблем кога изборот на гардероба е во прашање. Но ако ги знаете овие правила, сигурно се ќе стане многу поедноставно. Блузи „сечени“ под градите Ваквите блузи ...

Повеќе »

Листа на желби: Пижамите на Долче и Габана

Кој рече дека „по дома“ треба да се влечкаме во стар џемпер или уништена маичка? За шик- релаксиран изглед на листата на желби ги додаваме свилените пижами Долче и Габана.   Станува збор за исклучителна колекција инспирирана од минатото кога ...

Повеќе »

Инес дела Фресанж, икона на парискиот стил

Позната како муза на Карл Лагерфелд, поранешниот модел, а денес дизајнерка Инес дела Фресанж, блесна на насловната страница на декемврискиот Вог Париз. Со безвремена убавина (родена во 1957 година) поранешната муза на Лагерфелд и супермодел Инес дела Фресанж се врати ...

Повеќе »