Стил

Те препознав по ременот: Како да се одбере соодветен ремен

Ременот е огледало на личноста. Се разбира и на стилот. Може да ги облечете најубавите костуми, но многу нешта за вашиот стил и личност откриваат чевлите и уште повеќе – ременот. Елегантни, шарени, несоодветно искомбинирани, лошо запетлани, кожени но во ...

Повеќе »

Одмор од соништата во Кападокија

Во регион Кападокија во централна Анадолија, прочуен по своите пештерски структури, подземни градови, градби изградени во карпите и драматични пејсажи, се наоѓа еден од најубавите хотели и спа центри во Турција – Кападокија Кејв ресорт. Хотелот со пет ѕвездички Кападокија ...

Повеќе »

Храна која мама никогаш нема да ви ја дозволи: Што велите за кајгана од 1.000 долари?

Или по нашки, само да не дознае мама на што ги арчите парите. Пред речиси четири години кога беше лансиран специјалитетот кајгана во прочуениот Нормас ресторан во њујоршкиот Паркер Меридиен хотел, многумина гледаа со сомнение дека скапата мода кусо ќе ...

Повеќе »

Природното е секси

Изберете сина и морнарски нијанси на сенки наместо црни и сиви, избегнувајте кармини додека е топло времето. Ниту една фризура не изгледа посекси од природните кадрици. Појака шминка не оди со најтоплото време од годината, па така ова лето за ...

Повеќе »

Охрид ќе танцува во ритамот на Dancers United MK

Во организација на „Dancers United МК“ од 12-14 септември ќе се одржи првиот  Охридски танцов фестивал. Организаторите се потрудија во Охрид за сите учесници да обезбедат одлична забава која ќе трае од раните утрински часови. Покрај одличната музика, танцот, забавата, забавата ...

Повеќе »

Облека која визуелно ги брише килограмите

Со неколку трикови на комбинирањето на гардеробата може да изгледате и пет килограми повитки. Еве неколку препораки. За потенок струк –  Визулено тоа се постигнува со фустан кој е струкиран и врз него широк црн или темно-син ремен од десетина ...

Повеќе »

Сон на секоја млада дама е да стане балерина, а „Еуролинк“ тој сон го исполни на 29 балетски таленти

Летната школа на „Еуролинк“ поддржа 29 нови балетски таленти. Дваесет и девет девојчиња на возраст од  9 до 11 години изминатите три седмици во рамките на летната балетска школа на „Еуролинк“ имаа можност трипати неделно да изучуваат класичен балет за ...

Повеќе »

Ла Султана Маракеш: Модерен одмор во историска палата

Хотелот Ла Султана сместен во срцето на Маракеш во Мароко е еден од најнаградуваните хотели во Африка. Има многу нешта да се видат и доживеат во „Црвениот град“, а на долгата листа секако спаѓа и хотелот Ла Султана, лоциран во ...

Повеќе »

Барбиката на Лагерфелд ќе разочара многу живи барбики: има се тоа што тие немаат…и личност!

Седа коса, машки костум, темни очила за сонце…и личност! Аха, иста е како креаторот кој одново ја „роди“. Големо враќање на куклата Барби е на повидок. Се разбира, производителот на играчки Мател веќе може да почне да ги трие рацете. ...

Повеќе »

Море во дневната соба? Да, можно е…

Можеби бродските подови се елегантни, но новите 3-д подови можат да ви донесат цело море во дневната соба. Мориња, океани, атнички градови, цвети градини, планини…се тоа може да се смести во домот, во дневната, спалната кујната или бањата, а неверојатниот ...

Повеќе »