Стил

Да видам каква вратоврска носиш, знам веќе и кој си и какви намери имаш

Ако костумот е проза, а чевлите се поезија, вратоврската е музика. Изборот на вратоврската ја покажува моменталната состојба на вашата душа. Накусо, вратоврската е најдоброто огледало на вашето јас. Само доколку знаете да ја носите. Маурицио Маринела еднаш раскажуваше за ...

Повеќе »

Имате желба за Јагуар? Ако не можете автомобил, може да се„возите“ во чевли

Британската марка за луксузни автомобили Јагуар лансираше колекција на чевли креирана во духот на новиот модел на автомобил претставен неодамна на пазарот. Колекцијата на чевли тимот на Јагуар ја направи во соработка со Оливер Свини, употребувајќи материјали кои се користени ...

Повеќе »

Зошто лудуваме по неа: Веспа, феномен што никогаш не излегува од мода и симбол на слободата!

„Потполно италијански производ каков не сме имале прилика да видиме од римските кочии“ Риналдо Пјаџо целиот свој живот го помина работејќи го тоа што најдобро го знаеше: луксузно опремување на бродови. Во 1884 година, во Џенова, тој ја основаше фабриката ...

Повеќе »

Со нив би барале детелинки со четири листа: 5 Ирци на кои не може да им се одолее

Ирците имале пивски стомак? Е како да не! И портокалова коса? Два пати како да не! И не биле згодни? Три пати како да не! Предрасудите за неатрактивните Ирци паднаа во вода, благодарение на (само) оние кои често ги гледаме ...

Повеќе »

За максимално уживање со стил: Звучници поскапи од луксузен автомобил

За компанијата Меридиан која продава луксузни аудио и ведеа производи, технологијата не претставува ништо друго туку средство со кое се стигнува до целта. А во нивниот случај целта е сеопфатно уживање кое, велат од компанијата, го заслужува секој од нас. ...

Повеќе »