Стил

Неделен хороскоп (13. до 19. јули): Страствен викенд за сите воздушни знаци!

Оваа недела ќе и Венера и Месечината ќе престојуваат во знакот на Близнаци: вистински страствен викенд ги чека сите воздушни знаци ! А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте што ви подготвија ѕвездите за оваа недела. Овен: блокади на ...

Read More »

Mожност за врвен WMF подарок со вградените уреди на Samsung

Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. најавува одлична промоција на совршен кујнски тандем што долго време ќе биде дел во вашиот дом. Со купување на еден или повеќе одбрани Samsung вградени уреди, секој купувач добива можност да добие на подарок WMF сет ...

Read More »

Уметничка Акција во Тетово: Свадба во време на коронавирус 

Двојките почнаа да склучуваат брачен сојуз без оглед на загриженоста поради коронавирусот. Без почитување на каков било протокол за заштита, во Тетово, на масовни свадбиво своите дворови, двојките почнаа да ја запечатуваат својата љубов. Во текот на денешниот ден, тивките ...

Read More »

Светот низ призмата на фотографии доставени до Huawei Next-Image Awards 2020: Инспирирајте се од најдобрите дела создадени од корисниците на Huawei!

Next-Image Awards на Huawei е еден од највозбудливите и реномирани натпревари за љубителите на мобилна фотографија и видеографија, каде веќе над 20 илјади учесници од цела Европа ги доставија своите дела. Во трка се, покрај престижното учество на глобалното натпреварување, ...

Read More »

ЕРОС И ТАНАТОС – самостојна изложба на Весна Ничевска

Академската сликарка ќе се претстави со 40-ина дела со фигуративна, но експресивна содржина во различни техники; туш, акварел, акрилик, пастел и комбинирана техника. Сензуалноста, еротиката и љубовта наспроти смртта и страста за живот инкорпорирани во сцени замрзнати во времето, а ...

Read More »

Апликацијата МојДДВ сега достапна и на AppGallery на Huawei

Апликацијата МојДДВ со која се врши скенирање на фискални сметки за поврат на ДДВ кај физичките лица, сега е достапна и на продавницата за апликации AppGallery на Huawei. AppGallery постојано го збогатува своето портфолио, а основен фокус во секоја од 170-те земји ...

Read More »

Трикчиња кои секогаш успеваат: Како да ги растегнете тесните чевли

Сигурно ви се случило, сте купиле чевли и потоа заклучувате дека всушност ви се тесни. Има решение. Еве неколку трикчиња кои ќе ви помогнат: Алкохол Одвнатре чевлата испрскајте ја со раствор од 50 отсто аклохол и 50 отсто вода. Потоа, ...

Read More »

К-Поп сензацијата Blackpink го „освои“ TikTok

Што се добива кога ќе се спои TikTok – моментално најбрзо растечката социјална мрежа на светот и Blackpink – корејска музичка поп-група која пред недела дена целосно го „урна“ YouTube, рушејќи го рекордот за најмногу прегледи за 24 часа, со дури 82,4 ...

Read More »

Бела Хадид ги рекламира костимите за капење на Calvin Klein

Популарната американска модна марка Calvin Klein ја лансираше колексијата на костими за капење за лето 2020. Пред објективот на фотографката Шарлот Велс позира супермоделката Бела Хадид облечена во новите модели на костими за капење препознатливи по модерниот спортски стил. На едноделните ...

Read More »

Збогум Енио Мориконе, да се потсетиме на неговата животна приказна: На 6 години ја напишал својата прва композиција, а на 12 годишна возраст бил член на конзерваториумот!

Италијанскиот композитор и диригент, Енио Мориконе, почина на возраст од 91 година. Дури и на оние на кои не им е познато неговото име, познати им се неговите композиции. Мориконе е дефинитивно еден од најголемите композитори на филмска музика на сите ...

Read More »