Стил

Дубаи стил: Автомобили кои личат на аквариум полн со рипки

Нема сомнеж дека жителите на Дубаи се преокупирани со луксуз, особено со луксузни автомобили кои често знаат и дополнително да ги украсат. И не престануваат да не изненадуваат. Новата мода во Дубаи е да се има луксузен автомобил на кој ...

Повеќе »

Не е злато се што сјае, па макар и да е Ферари

Самиот збор Ферари асоцира на спортски, луксузен автомобил што не може секој да си го дозволи. Па уште кога и таквиот автомобил е златен, хмм… Корисникот на Јутјуб, Шми 150, често знае да изненади со необични снимки, а овојпат тоа ...

Повеќе »

Брендот СЕАТ се приклучи кон семеjството „Порше Македонија”

Водечката компанија на домашниот автомобилиски пазар „Порше Македонија” од вчера и официјално е нов, ексклузивен дистрибутер на добро познатиот шпански бренд SEAT (СЕАТ). -Имаме големи планови овој бренд повторно да засјае во светлото кое го заслужува.  Затоа го избравме „Порше ...

Повеќе »

Порцеланот Цептер Мастерпис трпезата ја прави кралска, а оброците ги претвора во свеченост

„Добредојовте во светот на Цептер, свет на здравје, убавина и стил“, вака не пречека Верица Пандиловска во канцелариите на Цептер, лоцирани во СП Планет, на вториот кат. И се тука мириса на луксуз, здравје и убавина, каква што е и ...

Повеќе »

Практичен водич: научете да ја заврзете вратоврската за само 10 секунди

Чворот на вратоврската е оној што го открива мажот колку и дали е спретен да ја заврзе истата. А денес и жените носат вратоврски, па некогаш изгледа дека тие се повешти во техниките на врзувањето. Овојпат нема да зборуваме за ...

Повеќе »

На денот на неговиот роденден: Сеќавања на Тенеси Вилијамс, фраер кој не престанува да инспирира!

Еден од најпознатите американски драматурзи кои сеуште не престанува да не инспирира со женските ликови кои се најслични на него и на жените што заземале значајно место во неговиот живот. Тенеси Вилијамс за нас (како и за многу жени од ...

Повеќе »

Многу стил во колекцијата Drop: Завар дизајн на MCE во Милано

Изминатата недела од 18-ти до 21-ви март Милано беше во знакот на MCE 2014, најголемиот европски саем за греење и ладење кој годинава се одржа под мотото Global Comfort Technology. Македонскиот бренд за дизајнирани радијатори  „Завар Дизајн“ го имаше своето ...

Повеќе »

Олег Касини, таткото на раскошните фустани со А-крој

„Не треба да си играте со линиите на женското тело ниту да ги камуфлирате!“, тврдеше еден од најекстравагантните креатори во светот Олег Касини. Неговиот потпис седум децении беше на женската тоалета, на шеширите, крзната, чевлите, накитот, костимите за капење и ...

Повеќе »