Стил

Луксузна летна дестинација: Вила Фелтринели, најубавата вила на Лаго ди Гарда

Вила Фелтринели и ја врати романтичноста на Италија. Некогашниот замок кој денес е адаптиран во хотел сместен покрај самото езеро Гарда, денес е место за одмор на богатите и познатите. За цена од околу 2 до 3 ипол илјади евра ...

Повеќе »

Гаџет без кој ќе преживеете, но забавно е да го имате

Магичната чашка Весил (Vessyl) е „паметна“ и може да изброи колку течност, кофеин, масти, шеќер и протеини сте конзумирале во текот на денот.   Суперкорисна е за секоја диета, за контролирање на здравиот живот, а во нејзино друштво веројатно никогаш ...

Повеќе »

Лате макијато: Направете го на вистинскиот начин

Секакви варијанти на кафето со популарно име „лате макијато“ ќе добиете во различни кафулиња. Но постои само еден оригинален рецепт.   Ако никако не ви го погодуваат вашето омилено кафе лате макијато во кафулињата низ градот, ако не ви изгледа ...

Повеќе »

Летна инспирација: легендарни костими за капење од минатото

Ретро костим за капење? Супер.   Златното време на Холивуд беше и златно време за ѕвездите кои го покажуваа своето тело во тогашните најмодерни костими за капење. Ако убаво се загледате во фотографиите ќе забележите дека тие костими за капење ...

Повеќе »

Мени инспирирано од диетата на славните фудбалери: Балотели, Роналдо, Бекам, Роналдињо и Касано

Рестoранот сместен во италијанскиот луксузен хотел Босколо кој се наоѓа во срцето на Милано со поглед на Дуомо, благодарение на суперкреативниот шеф на кујна Микеле Паолучи, стана вистинска атракција со менито инспирирано од диетниот режим на славните фудбалери. Ресторанот нуди ...

Повеќе »

Алфа Ромео гитара или личен шофер со „Алфа Ромео“ кој знае да свири на гитара

Многумина сметаат дека производителите на автомобили треба да си ја гледаат својата работа и да не се мешаат во секоја „манџа“ особено ако експериментираат и со намирниците и со рецептот. Познато е дека во последниве години производителите на луксузни автомобили ...

Повеќе »

Што мора да имате во вашиот гардеробер

 Ако сакате да знаете како да го организирате вашиот гардеробер и што се во него мора да има продолжете да читате.   Се разбира, сите ние сакаме да изгледаме модерно, но често се губиме во „морето“ на облека кое не ...

Повеќе »

Мали тајни за беспрекорен изглед

Познатите холивудски ѕвезди, без разлика колку фасцинантно изгледаат на големите и малите екрани и на гламурозните премиери, сепак не се родени така совршени. За да  изгледаат совршено  во клучните моменти  за нив се грижи цел тим од модни експерти, а ...

Повеќе »

Харли Дејвидсон со нов возбудлив проект: прв мотоцикл на електричен погон

Следнава недела Харли Дејвидсон, производителот на легендарните мотоцикли, ќе го обелодени новиот проект ЛајвВаја (LiveWire), со што го најавува својот скок во иднината. Станува збор за првиот мотоцикл на електричен погон кој го лансира овој американски бренд. Во Харли Дејвидсон се нестрпливи ...

Повеќе »