Стил

Среќен роденден Гвен Стефани: Еве ги доказите дека таа е трендсетерка

Што се однесува до модните комбинации, замислете што сакате, но Гвен веќе тоа го направи. Коса во боја на розови или сини бонбони? Гвен тоа веќе го направи… Трансформациите на Гвен Стефани се неспоредливи со било која друга ѕвезда. Од ...

Повеќе »

Модни правила: Може да ги прекршите, но само доколку знаете

Некогаш жените строго ги почитувале основните модни правила и не помислувале да изберат чанта и чевли во различни бои, но конечно дојде времето слободно да можеме да си играме со модата и да ја изразиме својата индивидуалност.   Мислите дека ...

Повеќе »

Њујоршките таксисти позираа за календар, чекаме ваков одговор од нашите таксисти

Веќe втора година последователно, излегува во продажба необичен календар на кој позираат не модели, туку таксисти. Станува збор за календарот за 2015 година на њујоршките таксисти. Тринаесет таксисти од Њујорк, во улога на манекени, позираа за календарот за тековнава година ...

Повеќе »

Миу Миу свечени чевли што привлекоа внимание

Дизајнирани за свечени прилики, сестринската фирма на Прада, Миу Миу, лансираше чевли со вртоглаво висока потпетица, начичкани со сапоцени камчиња во најразлични бои. Вниманието е привлечено. Чевлите се направени од велур, а на нив се додадени безброј скапоцени камчиња во ...

Повеќе »

УСБ како моден додаток

Дизајнерите беа многу креативни и направија се на овој многу корисен предмет да му дадат актуелен и модерен изглед.   Дека модата има големо влијание врз модерната технологија, вистински доказ се новите УСБ флеш мемории. Освен што можат да чуваат ...

Повеќе »

Свадбарите се пакуваат, од утре попусти во суперлуксузниот хотел Чипријани: 59.000 денари за ноќевање

Медиумите шпекулираа со цените на сместувањето, но благодарени на „букинг“ со едно „клик“ може да се дознае повеќе од она што веќе ни е сервирано, декорирано со панделка, на тацна. Свадбата на Клуни секако придонесе и за афирмација на веќе ...

Повеќе »

Од Клуни до Кардашијан: колку чинат венчавањата на висока нога во Италија

Модата на славните личности да го кажат судбоносното „да“ во романтичната Италија продолжува. Просечна сума која се троши на ваквите венчавки е околу 2 милиони евра. „Паднала мува на мечка“…На поканетите гости им се нудат екстремни удобности, за венчавањата се ...

Повеќе »

Анита Екберг и 10-те работи кои (можеби) не ги знаете за неа

Во чест на нејзиниот 83. роденден (29 септември) ова се десетте  занимливоста од животот на славната русокоса актерка, модел и секс симбол на 60-те години. 1 Керстин Анита Маријан Екберг е родена на 29 септември 1931 година во Малме, Шведска, ...

Повеќе »

Враќање во минатото: Модни додатоци од почетокот на 20 век

Обединетото Кралство, како една од најголемите сили на светот од крајот на 19 век предначелo во се, а исто така и во модата.   Како се облекувале Британките во тоа време погледнете на оваа возбудлива снимка која ќе ве врати ...

Повеќе »

Како да се храните како супермодел

Како им започнува денот на славните убавици? Како им успева да останат секогаш во топ форма? Што појадуваат? Еве што велат супермоделите.   Карли Клос Секогаш фрижидерот ми е наполнет со свежо овошје, зеленчук и чоколадно млеко и млеко од ...

Повеќе »