Стил

Мини чантички за Ајфон од Долче и Габана

За многумина паметниот телефон е најважното предметче во светот и едноставно без него не одат никаде. Многумина своето секојдневие повеќе и не можат да си го замислат без паметен телефон. А еден толку важен предмет се разбира заслужува и посебно ...

Повеќе »

Тренд од модните писти – дизајнерски патики

Веќе пишувавме за трендот на модните писти од минатата година кога се најавуваа колекциите за оваа пролет и кога повеќе дизајнери ги заменија елегантните високи потпетици со патики! И, патиките оваа пролет се носат во секаква комбинација. А направивме избор од неколку ...

Повеќе »

Велосипеди на иднината

Заборавете на автомоболите, овие возила на две тркала се толку добро дизајнирани што ќе ги задоволат потребите и на најпребирливите. Не го загадуваат воздухот, не трошат гориво, а да не зборуваме колку можат да придонесат за здравиот живот и фит ...

Повеќе »

Јапонските железници го претставија возот на иднината

Да имаме вакви возови, и ние не би помислиле на друг превоз. Западната јапонска железница (JR West) го претстави модерниот воз кој ќе биде пуштен во сообраќај на почетокот на пролетта во 2017 година. Луксузните возови ќе бидат препознатливи по ...

Повеќе »

Сите луди по чантите на Шанел

На неодамна одржаното Круз шоу во Дубаи, Шанел повторно воодушеви со креативните чанти, овојпат во облик на прочуениот парфем Шанел 5. Цената од 10.000 долари за една ваква чанта не беше пречка многумина да се закитат со овој оригинален моден ...

Повеќе »

Како високите потпетици да бидат поудобни?

Иако ниедни високи потпетици никогаш нема да бидат ни приближно удобни како еден пар патики, некои се многу поудобни од другите, а за тоа колку се удобни потпетиците не зависи само од висината на петата. На кое место се потпетиците ...

Повеќе »

Чоколада како уметнички слики

Мексиканката Татијана Санчес се прослави благодарение на вештината од најслатко нешто на светот – чоколадата, да направи уметнички дела. Иако кариерата ја започнала пред 10 години како дизајнерка на накит, за Санчез се дозна откако го прошири бизнисот и интересот ...

Повеќе »

Стадлејдис нова колекција на очила за сонце на Версаче

Очигледно украсувањето на рамките на очилата е хит за ова лето.       Неколку светски марки лансираа очила за сонце  со украси на рамките – од штрасови, полудраги камчиња па се до дијаманти. Ова се неколку модели од најновата колекцијата ...

Повеќе »

Со стил: Кој пијалак му одговара на вашиот хороскопски знак

Дали сте за коктел или вино? Еве што велат ѕвездите… ОВЕН Родените во овој знак се авантуристи, динамични и иновативни. Тие сакаат да испробуваат нови работи, затоа пробувањето на нови коктели е идеална дејност за нив. Важно е коктелите да ...

Повеќе »

Град од иднината

Сте се запрашале ли некогаш како ќе изгледаат градовите на иднината? Особено кога пренаселеноста станува проблем. Компанијата за дизајн АТ дизајн офис, го понуди проектот за градови кои би пловеле на вода. За иновативниот град од иднината покажа интерес Кина, ...

Повеќе »