Стил

Сите луди по чантите на Шанел

На неодамна одржаното Круз шоу во Дубаи, Шанел повторно воодушеви со креативните чанти, овојпат во облик на прочуениот парфем Шанел 5. Цената од 10.000 долари за една ваква чанта не беше пречка многумина да се закитат со овој оригинален моден ...

Повеќе »

Како високите потпетици да бидат поудобни?

Иако ниедни високи потпетици никогаш нема да бидат ни приближно удобни како еден пар патики, некои се многу поудобни од другите, а за тоа колку се удобни потпетиците не зависи само од висината на петата. На кое место се потпетиците ...

Повеќе »

Чоколада како уметнички слики

Мексиканката Татијана Санчес се прослави благодарение на вештината од најслатко нешто на светот – чоколадата, да направи уметнички дела. Иако кариерата ја започнала пред 10 години како дизајнерка на накит, за Санчез се дозна откако го прошири бизнисот и интересот ...

Повеќе »

Стадлејдис нова колекција на очила за сонце на Версаче

Очигледно украсувањето на рамките на очилата е хит за ова лето.       Неколку светски марки лансираа очила за сонце  со украси на рамките – од штрасови, полудраги камчиња па се до дијаманти. Ова се неколку модели од најновата колекцијата ...

Повеќе »

Со стил: Кој пијалак му одговара на вашиот хороскопски знак

Дали сте за коктел или вино? Еве што велат ѕвездите… ОВЕН Родените во овој знак се авантуристи, динамични и иновативни. Тие сакаат да испробуваат нови работи, затоа пробувањето на нови коктели е идеална дејност за нив. Важно е коктелите да ...

Повеќе »

Град од иднината

Сте се запрашале ли некогаш како ќе изгледаат градовите на иднината? Особено кога пренаселеноста станува проблем. Компанијата за дизајн АТ дизајн офис, го понуди проектот за градови кои би пловеле на вода. За иновативниот град од иднината покажа интерес Кина, ...

Повеќе »

Моден хороскоп: Каков стил избира вашиот знак

Кој ја сака елеганцијата, кој слепо ги следи трендовите, а кој е крајно иновативен…Веројатно, има нешто и до ѕвездите. ОВЕН Жената Овен сака спорт, брзо возење и машки професии. Овој темперамент вклучува и одреден стил на облекување – удобен и ...

Повеќе »

Бугати Рембрант, неодоливо уживање вредно 2,2 милиони евра

Бугати Вејрон Витезе Рембрант (Bugatti Veyron Vitesse Rembrandt) е целoосниот назив на моделот на Бугати Вејрон кој беше претставен на овогодишниот салон на автомобили во Женева. Направен е во чест на Рембрант Бугати (1884-1916), помалиот брат на Еторе Бугати (1881-1947) – ...

Повеќе »

Дали е ова најелегантната чанта на сезонава?

Чантата Ана од работилницата на Фенди е најелегантна чанта на сезонава, барем според до сега виденото од понуденото. Чантата Ана беше првпат ланисрана како еден од моделите од серијата Селериа на Фенди, за сезоната есен/зима 2013/2014. По нејзиниот „бум“ на ...

Повеќе »

Во чест на роденденот на Џои Рамон, „срцето и душата“ на Рамонси

По повод денот на раѓањето на Џои Рамон (19 мај) многу њујоршки клубови организираат вечери посветени на овој музичар, фронтмен на еден од првите панк рок-бендови во светот. Во времето додека Секс пистолс и Клеш сè уште го формираа својот ...

Повеќе »