Стил

Голема хуманитарна акција на асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа – АПИС

Групацијата Новоматик во Македонија (Адмирал, Астра и Казино Фламинго хотел) и Апекс Македонија одлучија да донираат медицинска опрема во вкупна вредност од 200.000 евра! Како општествено одговорни компании, Групацијата НОВОМАТИК во Македонија (Адмирал, Астра и Казино Фламинго Хотел) и АПЕКС ...

Read More »

Виртуелна и Аугментирана реалност отвораат нов свет на можности: Дали ќе ја сменат иднината?

Кога сите очи се вперени кон иднината VR и АR стапуваат на сцена како главни актери. Виртуелна реалност (VR) е употреба на компјутерска технологија за создавање симулирана околина. За разлика од традиционалните кориснички интерфејси, VR го става корисникот директно во ...

Read More »

Grouper нуди помош на бизнисите со бесплатни онлајн продавници

Grpouper во соработка со Mastercard ги охрабрува компаниите да се преориентираат кон онлајн пазарот, нудејќи можност за бесплатнo користење на новата платформа Grouper Online Shopping Mall за малите и средни бизниси кои сакаат да пристапат кон соработка во текот на месец ...

Read More »

Нова, бесплатна и иновативна СКМ ВИРТУЕЛНА ТРКА – Трка за забава!

Доколку во овој период на седење дома ви недостасуваше трчањето и адреналинот кој доаѓа со него, Виз Ер Скопски маратон доаѓа со одлична идеја да се протегнете и да го разбудите спортскиот дух во себе. На забавен и креативен начин, ...

Read More »

Неделен хороскоп (4. до 10. мај): Топ знаци на неделата – Близнаци, Вага и Водолија

Оваа недела, во знакот на Шкорпија ќе заблеска прекрасна полна месечина, подготвена да им даде среќа на љубовен план на сите водни знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви рeзервираа ѕвездите за оваа недела! ...

Read More »

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА МАЈ 2020, многу љубов за воздушните знаци!

Во мај, планетата Венера ќе го продолжи својот долг транзит во знакот на Близнаци, донесувајќи многу среќа во љубовта за сите воздушни знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервираа ѕвездите за месец мај! ...

Read More »

Онлајн играч на Лото 7 доби 6-ка вредна над 5.000 евра

Најголемата добивка од претходното коло Лото 7,  во вредност од 348.297,50 денари, е 6-ка од одиграна комбинација преку онлајн платформата на Државна лотарија. Извлекувањето од коло 33 се реализираше на 25 април, во сабота. Добитникот, со иницијали Р.Т верува во ...

Read More »

Неделен хороскоп (27ми април -3ти мај): Топ знаци на неделата Близнаци, Вага и Водолија

Оваа недела планетата Меркур во знакот на Бик ќе донесе добри вести за сите земјени знаци, но и за Рибите и Раковите. А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервираа ѕвездите за оваа недела! Овен: Да ...

Read More »

10 врвни технологии кои ги има Ultra Vision Leica камерата на Huawei P40 Pro

Фотографијата е универзален јазик. Од нивното претставување, флегшип моделите на сериите P на Huawei станаа најдобар партнер на аматерите и на професионалците. Секој уред од P серијата нуди уникатно фотографско искуство за своите корисници, благодарение на сè пософистицираниот и моќен ...

Read More »

Софија Вергара е ѕвезда на новата кампања за чанти на Долче и Габана

Софија Вергара е главно лице во новата кампања на италијанската модна марка Долче и Габана насловена Devotion.  Кампањата е снимена во луксузна сончева вила во близина на кристално синото море и во цветна градина. Чантите Devotion од летната колекција на славната креаторска двојка, ...

Read More »