Стил

Прекрасни лајфстајл фотографии на блогерката Џесика Шајба

Младата мајка Џесика Шајба на својот блог „мамас гон сити“ редовно објавува интересни лајфстајл фотографии, но оваа фотосесија е исклучителна. Џесика е блогерка од 2009 година, а на својот блог пишува за патувања, стил, за различни животни ситуации, мајчинството и ...

Повеќе »

Првото Ламборгини Венено ги прошета улиците на Мајами со гордиот сопственик

Го нарачал и без да го види на фотографија. Вредно над 4 милиони долари, првото Ламборгини Венено купе го виде сонцето на Мајами. Луксузниот автомобил Ламборгини Венено кој предизвика најголемо внимание на минатогодишниот саем во Женева го доби својот сопственик. ...

Повеќе »

Ќе ја видиме во Сочи: Ферари дизајнираше супербоб санка за победа

Славниот производител на автомобили Ферари за италијанскиот тим на Зимските Олимписки игри дизајнираше црвена супербоб Ферари санка. Боб санкната настана од соработката на Ферари и Кони, а  во креацијата учествуваше најодбриот тим од италијанскиот производител на автомобили од Маранело, кој ...

Повеќе »

Манго го претставува новиот Сеат МII

Во соработка со Сеат (SEAT) брендот создаде специјална едиција на градскиот автомобил Mii. Двете марки организираат уникатен натпревар во кој учесници од целиот свет можат да освојат атрактивни награди дизајнирајќи модни додатоци Mii by MANGO Манго,најинтернационалниот шпански моден бренд ги спои силите со Сеат и лансираше специјална едиција на ...

Повеќе »

Пантер, луксузен џип за вода кој се купува на делови

Откако се запознавме со неверојатниот Лотус Есприт во Џејмс Бонд филмот од 1977 година во која главната улога ја имаше Роџер Мур, светот засекогаш се промени, а автомобилите кои се движат на вода станаа реалност. Компанијата Вотер-кар во 2009 година ...

Повеќе »

Лошите момчиња се повторно во мода? Или важно е да си секси како новиот Јагуар?

Ако треба да се одлучиме за најсекси автомобил лансиран во 2013 година, одлуката ни доаѓа лесно – Јагуар Еф-Тајп Купе. Освен спортската линија, има и нешто друго што го прави толку секси овој автомобил. Рекламниот спот. Имено, маркетинг тимот на ...

Повеќе »

Што може да правите во Париз за време на модната недела

Пополнете си го времето на најелегантен начин доколку се наоѓате во Париз токму сега. Во тек е машката модна недела.   Од нови бутици преку прекрасата француска кујна и вино, еве што е ново и актуелно деновиве во Париз. Би ...

Повеќе »

Бидете кум на новото Ферари Ф1

На 24 јануари славниот италијански производител на автомобили Ферари ќе го објави името и специфичностите на најновата Ф1. Овојпат веста не е само во брзината и моторот, туку и во начинот како ќе биде наречена. Фановите на Ферари можат да ...

Повеќе »

Ричард Аведон, таткото на современата модна фотографија

Еден од највлијателните фотографи на 20 век, познат по специфичните глетки што ги внел пред сè во модната фотографија. Роден во Њујорк (1923), во руско-еврејско семејство уште во училиште во Бронкс работел во училишниот весник. По краткото студирање на универзитетот ...

Повеќе »

Луксузни чоколадни залаци

Иако можеби не сте љубител на модата, оваа колекција сигурно ќе ви се допадне. Се работи за линија потпишана од Пјер Ерме (Pierre Herme) за зима 2013/2014. Оваа колекција не ја сочинуваат скапоцени парчиња облека, туку колачи!   Само вистински ...

Повеќе »