Стил

Брендот СЕАТ се приклучи кон семеjството „Порше Македонија”

Водечката компанија на домашниот автомобилиски пазар „Порше Македонија” од вчера и официјално е нов, ексклузивен дистрибутер на добро познатиот шпански бренд SEAT (СЕАТ). -Имаме големи планови овој бренд повторно да засјае во светлото кое го заслужува.  Затоа го избравме „Порше ...

Повеќе »

Порцеланот Цептер Мастерпис трпезата ја прави кралска, а оброците ги претвора во свеченост

„Добредојовте во светот на Цептер, свет на здравје, убавина и стил“, вака не пречека Верица Пандиловска во канцелариите на Цептер, лоцирани во СП Планет, на вториот кат. И се тука мириса на луксуз, здравје и убавина, каква што е и ...

Повеќе »

Практичен водич: научете да ја заврзете вратоврската за само 10 секунди

Чворот на вратоврската е оној што го открива мажот колку и дали е спретен да ја заврзе истата. А денес и жените носат вратоврски, па некогаш изгледа дека тие се повешти во техниките на врзувањето. Овојпат нема да зборуваме за ...

Повеќе »

На денот на неговиот роденден: Сеќавања на Тенеси Вилијамс, фраер кој не престанува да инспирира!

Еден од најпознатите американски драматурзи кои сеуште не престанува да не инспирира со женските ликови кои се најслични на него и на жените што заземале значајно место во неговиот живот. Тенеси Вилијамс за нас (како и за многу жени од ...

Повеќе »

Многу стил во колекцијата Drop: Завар дизајн на MCE во Милано

Изминатата недела од 18-ти до 21-ви март Милано беше во знакот на MCE 2014, најголемиот европски саем за греење и ладење кој годинава се одржа под мотото Global Comfort Technology. Македонскиот бренд за дизајнирани радијатори  „Завар Дизајн“ го имаше своето ...

Повеќе »

Олег Касини, таткото на раскошните фустани со А-крој

„Не треба да си играте со линиите на женското тело ниту да ги камуфлирате!“, тврдеше еден од најекстравагантните креатори во светот Олег Касини. Неговиот потпис седум децении беше на женската тоалета, на шеширите, крзната, чевлите, накитот, костимите за капење и ...

Повеќе »

Зошто е толку посебен? Зошто толку го сакаме Карл Лагерфелд?

10 работи кои (можеби) не ги знаете за модниот гениј, Карл Лагерфелд. Колку луѓе познавате што имаат своја реплика од кадифено мече? Или библиотека од над 300.000 книги? Или кој дизајнира над 20 колекции годишно, попатно занимавајќи се со фотографија, ...

Повеќе »

Време е за мокасини: предностите и мааните на чекорењето „во воздух“

Иако многумина ќе речат дека мокасините и никогаш не излегле од мода, оваа сезона ни се наметнуваат како задолжителен чифт чевли и тоа не само за мажите, како што порано беше. Со нив – да, ќе чекорите како да лебдите, ...

Повеќе »