Стил

Мени инспирирано од диетата на славните фудбалери: Балотели, Роналдо, Бекам, Роналдињо и Касано

Рестoранот сместен во италијанскиот луксузен хотел Босколо кој се наоѓа во срцето на Милано со поглед на Дуомо, благодарение на суперкреативниот шеф на кујна Микеле Паолучи, стана вистинска атракција со менито инспирирано од диетниот режим на славните фудбалери. Ресторанот нуди ...

Read More »

Алфа Ромео гитара или личен шофер со „Алфа Ромео“ кој знае да свири на гитара

Многумина сметаат дека производителите на автомобили треба да си ја гледаат својата работа и да не се мешаат во секоја „манџа“ особено ако експериментираат и со намирниците и со рецептот. Познато е дека во последниве години производителите на луксузни автомобили ...

Read More »

Што мора да имате во вашиот гардеробер

 Ако сакате да знаете како да го организирате вашиот гардеробер и што се во него мора да има продолжете да читате.   Се разбира, сите ние сакаме да изгледаме модерно, но често се губиме во „морето“ на облека кое не ...

Read More »

Мали тајни за беспрекорен изглед

Познатите холивудски ѕвезди, без разлика колку фасцинантно изгледаат на големите и малите екрани и на гламурозните премиери, сепак не се родени така совршени. За да  изгледаат совршено  во клучните моменти  за нив се грижи цел тим од модни експерти, а ...

Read More »

Харли Дејвидсон со нов возбудлив проект: прв мотоцикл на електричен погон

Следнава недела Харли Дејвидсон, производителот на легендарните мотоцикли, ќе го обелодени новиот проект ЛајвВаја (LiveWire), со што го најавува својот скок во иднината. Станува збор за првиот мотоцикл на електричен погон кој го лансира овој американски бренд. Во Харли Дејвидсон се нестрпливи ...

Read More »

Женственост во панталони

Јованка Орлеанка на клада! Марлен Дитрих – скандал над скандалите! Модерната деловна жена ја замразија, но зошто? До вчера тоа што беше провокација денес е шик.

Read More »

Шик специјалитет за следење на фудбалски натпревари во друштво: Шаран во пиво

Одлично се „бакнува“ се разбира со пиво. Фудбалското лудило може да стане уште позабавно доколку се гледа во друштво со пријателите. А штом друштвото е тука, ред е да се има и нешто на трпезата. Пиво, секако. Само пиво? Никако. ...

Read More »

5 модни совети за стил кој зрачи со самодоверба

Ако во последно време ви се чини дека  што ќе облечете, ви стои ужасно, ве разбираме. Полна месечина, хормоните беснеат, станати сте на погрешна нога, малку сте се здебелиле, не ви се баш некои денови. Сепак, тоа секако не е ...

Read More »

Идеално здолниште за вашето тело

За секоја жена има барем еден тип здолниште во кое ќе изгледа фантастично, без оглед на несовршенството на телото…   Од  мини здолништата преку дамските молив здолништа до оние со средна должина со  рамен крој. Секое од нив е идеално ...

Read More »

Седум чекори до совршен од на високи потпетици

По една жена која зрачи со сексапилност и самодоверба при одењето во високи потпетици ретко кој не ќе се сврти на улица. Таква може да бидете и вие, со помош на овие мали совети за правилно одење на високи потпетици. ...

Read More »