Стил

Пролетта е насекаде: Фотографии кои ќе ви ги разбудат сите сетила

Цвеќиња, ридови, зелени шуми и полиња кои ни предизвикуваат визуелна стравопочит. И како да не сме восхитени од природата во пролет, од нејзините бои и убавина, од силата на обновувањето на циклусот на животот која е карактеристична за оваа исклучителна ...

Read More »

Моден хороскоп: Што да им подарите на родените во знакот на Овен за роденденот!

Започнаа родендените на оние кои се родени во знакот на пролетта, Овен. Претпоставуваме познати ви се главните карактеристики на Овенот, темпераментни, страствени, иницијатори, полни со енергија…Што да се подари на една таква жена? Сатенски црвен фустан? Идеално. Може и кармин, ...

Read More »

Прада, ама слаткарница! Ммммм….

Модната марка Прада доби и сладок вкус. Не станува збор за  гардероба туку за колачиња. Италијанската прочуена марка Прада од неодамна стана сопственик на миланската слаткарница Пастичерија Маркези, која инаку е тренди место со голема традиција и славна историја долга ...

Read More »

Откријте ги боите кои им прилегаат на сите жени

Црната, темно сина, виолетова, кафеава и сива боја, подеднакво добро им одговараа на сите жени, а секоја испраќа одредена порака! 1. Црна Оваа боја добро и стои на секоја жена. Во неа ќе изгледате елегантно и професионално. Црната боја одлично ...

Read More »

Специјалитет од кујната на луксузниот ресторан Кукурику: Вампир гулаш

Вампир гулаш е специјалитет на хрватската кујна, а оригиналниот рецепт ни доаѓа од Ненад Кукурин, сомелиер и сопственик на еден од најдобрите ресторани во Хрватска, Кукурику, сместен во Кастав, на 365 метри високиот брег, во близина на Опатија. Ненад Кукурин ...

Read More »

Да видам каква вратоврска носиш, знам веќе и кој си и какви намери имаш

Ако костумот е проза, а чевлите се поезија, вратоврската е музика. Изборот на вратоврската ја покажува моменталната состојба на вашата душа. Накусо, вратоврската е најдоброто огледало на вашето јас. Само доколку знаете да ја носите. Маурицио Маринела еднаш раскажуваше за ...

Read More »

Имате желба за Јагуар? Ако не можете автомобил, може да се„возите“ во чевли

Британската марка за луксузни автомобили Јагуар лансираше колекција на чевли креирана во духот на новиот модел на автомобил претставен неодамна на пазарот. Колекцијата на чевли тимот на Јагуар ја направи во соработка со Оливер Свини, употребувајќи материјали кои се користени ...

Read More »