Стил

Божиќни подароци вредни милион долари: да, има и такви! (ФОТО)

Божиќниот подарок би требало да претставува еден вид на ритуал, без разлика на тоа дали станува збор за сувенир од едно до две евра, за книга, вратоврска или божиќно чорапче полно со колаченца. Сепак, има и такви кои се во ...

Read More »

Сандра Нието Гонзалез: Шоко нуди посебен, многу ексклузивен сервис! (ФОТО)

Шоко (Shôko), еден од најелитните ресторани во Европа веќе 8 години е на врвот на најмодерните ресторани, диктирајќи го темпото и поставувајќи нови, врвни критериуми во областа на гастрономијата, модата, но и ноќниот живот. Филозофијата на Азија се отсликува насекаде, ...

Read More »