Стил

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (8ми до 14ти јуни): Топ знаци на неделата – Шкорпија, Бик и Риби

Оваа недела раскошната Венера во знакот на Близнаци ќе донесе многу страст за сите воздушни знаци, додека загриженост ќе им донесе на Стрелците. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервираа ѕeвездите за оваа недела! Овен: ...

Read More »

Битолски сладолед со 10 витамини: Млечен сладолед за сите возрасти  

Битолска млекара и Цермат го лансираат првиот млечен сладолед со 10 витамини на пазарот. Новиот производ е наменет за сите возрасти, а посебно за децата што произлегува од неговиот состав. Произведен е со познатото Битолско млеко, што придонесува за богатиот ...

Read More »

„Потиснат потенцијал“ – прва самостојна изложба на Душан Стефановски

Душан Стефановски роден на 19.5.1996 е млад визуелен уметник од Скопје, кој има дипломирано на факултетот за ликовни уметности (отсек графика) во оваа 2020 година. Претходно завршил ликовно образование во средното уметничко училиште ДСУЛУД „Лазар Личеноски“ – Скопје. Тој е ...

Read More »

Samsung го претставува Odyssey G7 гејминг монитор со најзакривениот екран досега и со најдобри перформанси во класата

Предводникот на светскиот пазар на гејминг монитори, компанијата Samsung Electronics Co., Ltd., на глобално ниво го претстави иновативниот Odyssey G7 гејминг монитор. Овој уред првпат беше откриен на CES 2020 во Лас Вегас и претставува автентичен чекор напред во областа на полето ...

Read More »

Новиот HUAWEI Y5p доаѓа со FullView дисплеј и дизајн во бои

 Новиот 5,45-инчен додаток во AppGallery портфолиото на компанијата нуди сè што ви треба за целодневна забава  Најновиот модел од прифатливата, младечка серија Y на Huawei – Y5p, веќе е достапен на македонскиот пазар. Неверојатниот смартфон освојува со својот 5,45-инчен1 FullView дисплеј ...

Read More »

Хороскоп за јуни 2020: Многу љубов за водните знаци!

Во јуни, планетата Меркур ќе престојува во знакот на Рак, носејќи нови можности за сите водни знаци. А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервираа ѕвездите за месец јуни! Овен: месец полн со љубов Месец ...

Read More »

Децата и домашните миленичиња, какво милениче да одберете?

Децата ги сакаат животни и во одреден момент од животот, скоро секое дете изразува желба да има дома милениче. Но, кое е најсоодветното милениче за деца и особено кога е вистинското време да се исполни неговата желба? Меѓу децата и ...

Read More »

Неделен хороскоп (1ви до 7ми јуни): Топ знаци на неделата – Бик, Вага и Шкорпија

Оваа недела, во знакот на Стрелец, ќе заблеска прекрасна полна месечина, подготвена да им донесе среќа на сите огнени знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервираа ѕвездите за оваа недела! Овен: среќа во ...

Read More »

Почна со работа „Кафе Литература“: На кафе во најголемата книжарница во Македонија

Во рамките на најголемата книжарница во Македонија – Literatura.mk Superstore, што беше отворена минатата недела во соработка со „Скопје сити мол“ почна со работа Кафе Литература (Cafe Literatura). Согласно прописите за работа на локали од ваков вид во затворени трговски ...

Read More »

Свечено отворање на новата книжарница на „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“ – Literatura.mk Superstore

Скопје ја доби најголемата книжарница во Македонија! Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која е со површина од 500 м², свечено ќе биде отворена вечерва во 20 часот, во соработка со „Скопје сити мол“. Во чест на отворањето на Literatura.mk Superstore концерт ќе одржи ВЛАТКО ...

Read More »