Стил

Македонските лото играчи најмногу играат броеви во низа

Во коло 36 се радувавме на 166 (сто шеесет и шест) 6-ки, постигнати низ целата земја, благодарение на 6-те извлечени броеви во низа, велат од Државна лотарија. Во над 1 000 извлекувања на Лото игрите на среќа во организација на Државна лотарија, од 3 мај ...

Повеќе »

Уживање во најдобрите филмови и серии со Samsung QLED телевизорите и HBO GO

Во првите четири месеци на 2020 година, гледаноста на телевизијата во Македонија порасна за рекордно ниво според истражувањата на Nielsen. Голем раст е забележан и на светско ниво. Меѓутоа, како вистински хит помеѓу телевизиските гледачи се покажаа сервисите за стримање, ...

Повеќе »

Голема хуманитарна акција на асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа – АПИС

Групацијата Новоматик во Македонија (Адмирал, Астра и Казино Фламинго хотел) и Апекс Македонија одлучија да донираат медицинска опрема во вкупна вредност од 200.000 евра! Како општествено одговорни компании, Групацијата НОВОМАТИК во Македонија (Адмирал, Астра и Казино Фламинго Хотел) и АПЕКС ...

Повеќе »

Виртуелна и Аугментирана реалност отвораат нов свет на можности: Дали ќе ја сменат иднината?

Кога сите очи се вперени кон иднината VR и АR стапуваат на сцена како главни актери. Виртуелна реалност (VR) е употреба на компјутерска технологија за создавање симулирана околина. За разлика од традиционалните кориснички интерфејси, VR го става корисникот директно во ...

Повеќе »

Grouper нуди помош на бизнисите со бесплатни онлајн продавници

Grpouper во соработка со Mastercard ги охрабрува компаниите да се преориентираат кон онлајн пазарот, нудејќи можност за бесплатнo користење на новата платформа Grouper Online Shopping Mall за малите и средни бизниси кои сакаат да пристапат кон соработка во текот на месец ...

Повеќе »

Нова, бесплатна и иновативна СКМ ВИРТУЕЛНА ТРКА – Трка за забава!

Доколку во овој период на седење дома ви недостасуваше трчањето и адреналинот кој доаѓа со него, Виз Ер Скопски маратон доаѓа со одлична идеја да се протегнете и да го разбудите спортскиот дух во себе. На забавен и креативен начин, ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (4. до 10. мај): Топ знаци на неделата – Близнаци, Вага и Водолија

Оваа недела, во знакот на Шкорпија ќе заблеска прекрасна полна месечина, подготвена да им даде среќа на љубовен план на сите водни знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви рeзервираа ѕвездите за оваа недела! ...

Повеќе »

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА МАЈ 2020, многу љубов за воздушните знаци!

Во мај, планетата Венера ќе го продолжи својот долг транзит во знакот на Близнаци, донесувајќи многу среќа во љубовта за сите воздушни знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервираа ѕвездите за месец мај! ...

Повеќе »

Онлајн играч на Лото 7 доби 6-ка вредна над 5.000 евра

Најголемата добивка од претходното коло Лото 7,  во вредност од 348.297,50 денари, е 6-ка од одиграна комбинација преку онлајн платформата на Државна лотарија. Извлекувањето од коло 33 се реализираше на 25 април, во сабота. Добитникот, со иницијали Р.Т верува во ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (27ми април -3ти мај): Топ знаци на неделата Близнаци, Вага и Водолија

Оваа недела планетата Меркур во знакот на Бик ќе донесе добри вести за сите земјени знаци, но и за Рибите и Раковите. А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервираа ѕвездите за оваа недела! Овен: Да ...

Повеќе »