Стил

Збогум, Бернардо Бертолучи

Еден од најголемите филмски режисери на денешницата, Бернардо Бертолучи, почина утрово, на 77 годишна возраст. Бертолучи е познат по филмовите „Конформиста“(1970), „Последното танго во Париз“(1972), „Дваести век“(1976), „Последниот кинески цар“(1987), „Малиот Буда“(1993), „Украдена убавина“(1996) и „Сонувачи“(2003). Италијанскиот режисер во 1987 ...

Повеќе »

Трендови на бои на венчаници за 2019 година

2018 година е при крајот, па време е да погледнете кон годината која следува и кон трендовите на бои кои ги носи за идните невести. Според модните дизајнери, најголем тренд на 2019 година, кога станува збор за венчаниците, ќе бидат ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (26 ноември – 2 декември): Топ знаци на неделата Вага, Лав и Стрелец

Во недела планетата Меркур го напушта знакот на Стрелец за да се врати, ретроградно во Шкорпија. Среќни денови се предвидени за водните знаци, а не толку среќни за Биковите, Лавовите и Водолиите. Во љубовта, воздушните знаци ќе бидат главни протагонисти. ...

Повеќе »

СОС Детско село: Вистинските пријатели се како ѕвездите, не секогаш ги гледаш, ама секогаш се тука за тебе

Секојдневно се посакуваат многу нешта. Желбите на овој свет се безбројни. Некој посакува да отпатува до далечна дестинација, некој посакува да инвестира во својот кариерен напредок, некој посакува да го помине животот со саканата личност, некој посакува топла прегратка и ...

Повеќе »

Black Friday во Америка – најмногу тепачки за телевизори

Огромни попусти, можност да се купи по супер цена, ова звучи супер, но во САД, црниот петок е прилично стресен ден. Поради огромните намалувања, луѓето се во состојба да создадат стампеда, да чекаат во редови цела ноќ додека трговските центри ...

Повеќе »

Black Friday: Брр… 33% пониски цени на Liebherr фрижидери – германски квалитет со луксузен дизајн

Светскиот бренд Liebherr со својата широка палета на фрижидери и ладилници од 23ти до 25ти ноември на Black Friday во сите продавници на Техномаркет на своите потрошувачи им нуди до 33% попуст. „Со задоволство би сакале да ги известиме сите ...

Повеќе »

Од оваа нова сезона на „Арена“ победникот ќе освои 120.000 денари

Единствениот квиз на знење во Македонија, квизот „Арена“, кој се емитува на Алфа ТВ продолжува со својот поход за пронаоѓање на натпреварувачите кои сакаат да го покажат огромното знаење. Почетокот на 4-та сезона носи многу промени, а најинтересната за сите ...

Повеќе »

Вклучете се е вие во гласањето за избор на Мажи на годината во Македонија за 2018 година

За прв пат оваа година се одржува официјалниот избор за Мажи на годината 2108 во организација на Friday.mk и Моментум. Настанот ќе се одржи во Тренд Гастро бар на 28 ноември со почеток во 20 часот. Како што веќе сите ...

Повеќе »

Скопје доби еклузивна продавница за канцелариски мебел

Светски познатиот бренд Bürotime со свое претставништво во Македонија Официјално започна со работа првата продавница на светски познатиот бренд Bürotime, кој е лидер во производството на канцелариски мебел во светот. Со повеќе од 100 продавници и претставништва низ целиот свет, ...

Повеќе »

Бабичката Дебра Рапопорт е ново лице на H&M

За рекламната кампања на новогодишната и божиќна колекција на H&M, ангажирана како модел е 73-годишната Дебра Рапопорт, учителка и новооткриен модел. Хобито на Дебра е да дизајнира облека од рециклирани материјали. Со своите 73 години, Дебра е вистински пример за тоа ...

Повеќе »