Стил

Омиленото Гранд Кафе се произведува во Македонија!

Дали сте знаеле дека во нашето Скопје, се произведува еден од омилените балкански брендови Гранд Кафе! Во модерниот и современ погон во Скопје се произведуваат 29 различни производи. Тука пристигнува најквалитетното сурово кафе од типот Арабика и Робуста, директно донесено од најдобрите ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (10ти до 16ти јуни): Топ знаци на неделата – Близнаци, Вага и Водолија

Со Венера во знакот на Близнаци, ова ќе биде жешка недела за Близнаците и сите воздушни знаци. Љубовта нема д аим оди од рака на Стрелците, Девиците и Рибите…А вие, во кој знак сте родени? прочитајте го неделниот хороскоп. Овен ...

Повеќе »

Жени во костими за капење со гордост го покажаа своето тело без разлика на нивната големина, висина, кожа, „недостатоци“

Организирана модна парада за позитивна слика на телото со цел „соблекување на сите видови на предрасуди“ Секогаш постојат моменти кои го дефинираат начинот на нечие размислување, барем кај оние кои се во потрага по себе си. Тие треба да се ...

Повеќе »

Тибетански текст кој ги открива твоите карактеристики

Земи лист и пенкало, и почни. На крајот на тестот ќе дознаеш многу за своите карактеристики, дури и за некои детали за кои не си размислувал/а. Станува збор за тест на личните карактеристики кој датира од стариот Тибет. Прва задача Замисли ...

Повеќе »

Започна Саем на книга во Рамстор Мол

Летово дружи се со добра книга Од денес во Рамстор Мол започнува Саемот на книга организиран од трговскиот центар во соработка со Македонската асоцијација на издавачи (МАИ), а ќе трае до 12ти јуни. На овогодинешниот летен саем на книгата учество ...

Повеќе »

„Макбет“ на два фестивали во месец јуни

Во рамките на 54. издание на МТФ „Војдан Чернодрински“ во Прилеп, Македонскиот народен театар ќе гостува со претставите „Макбет“ и „Силјан Штркот шанца“. Фестивалот ќе се одржи од 7-ми до 15-ти јуни 2019 г. Претставата „Макбет“ од Вилијам Шекспир, а ...

Повеќе »

LOVELY LACE: Долна облека на H&M за лето 2019

Манекенката Мелоди Вакселер е главно лице (и тело) во новиот тренд-водич на H&M насловен LOVELY LACE.  Вакселер ги презентира моделите од новата колекција на долна облека од модниот гигант. Акцентот е на тантелата и колорот – од нијансите доминираат праската, сенф-жолтата ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (3ти до 9ти јуни): Топ знаци на неделата – Близнаци, Бик и Лав

Оваа седмица и планетата Венера и Меркур влегуваат во знакот Близнаци. Убави случувања се подготвуваат за овој знак, како и за другите воздушни знаци. Некои потешкотии ќе имаат Рибите и Шкорпиите…А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте го неделниот ...

Повеќе »

Играта Џокер доби најсовремен уред за извлекување

Играта Џокер од саботното 12то коло во 2019, се реализира со најсовремен уред за извлекување.  Атрактивниот уред по име Топаз, е најсовремено решение за извлекување на добитните бројчиња од играта на среќа Џокер, што го користат модерните европски лотарии. Ова е ...

Повеќе »

Првиот Жито Лукс натпревар во готвење, со новите XL лебови

Неодамна компанијата „Жито Лукс“ ги претстави на пазарот новите XL лебови на парчиња. По претставувањето на овој новитет, „Жито Лукс“ го организираше и првиот XL натпревар во готвење, каде беа собрани најдобрите и најталентирани готвачи од овие простори. Софка, Фичо, ...

Повеќе »