Стил

Серијата HUAWEI Watch 3 доаѓа со ексклузивен дизајн потпишан од Роберт Левандовски  

Самото куќиште е чисто и зрачи со класата на ѕвездата чие име го носи. Фудбалското лето е во полн ек, а Huawei во соработка со фудбалската ѕвезда Роберт Левандовски дизајнираше ексклузивно куќиште на најновите модели на паметни часовници – Huawei ...

Read More »

Samsung The Terrace телевизорите верификувани за гледање на отворено

Компанијата Samsung Electronics објави дека сите модели на The Terrace премиум телевизорот се први во индустријата кои што се верификувани за врвна видливост и приказ на сликата на отворено. Оваа потврда е пристигната од страна на Underwriters Laboratories (UL), американска независна научна организација за сигурносна ...

Read More »

Промоција на „Брезите што шумеа крај Темза“ од Катерина Серафимовска во „Литература.мк“

На 23 јуни (среда), со почеток во 19 часот, во книжарницата „Литература.мк“ на улицата „Македонија ќе биде промовирана книгата „Брезите што шумеа крај Темза“ од Катерина Серафимовска, во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“. Промоцијата ќе ...

Read More »

Неделен хороскоп (21. до 27.јуни): Убави изненадувања за Вагите, стрес за Биковите и Шкорпиите, љубов за Лавовите…

Оваа недела планетата Венера ќе го нашушти знакот на Рак за да влезе во знакот на Лав, подготвена да им подари толку многу страст на сите огнени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви ...

Read More »

ПРОМОЦИЈА НА „ДЕНОТ НА ЦРВОТ“ – ПРВИОТ РОМАН ОД СИМОНА ЈОВАНОСКА

Издавач: Или-Или, едиција ПРОаЗА Модераторка: Наташа Атанасова „Денот на црвот“ е роман што од ред во ред, од страница во страница постојано изненадува. Од почеток до крај без застој и без празен од. Почетокот на романот е сосема неочекуван. Навестува ...

Read More »

Рисима Рисимкин и Скопје танцовиот театар ја испишуваат историјата на современиот танц

Во годината во која одбележува јубилеј од една деценија постоење, Скопје танцовиот театар и Рисима Рисимкин продолжуваат да испишуваат историја. На покана на светски познатиот национален театар „Шајо“ (Chaillot) од Париз, Франција, македонските танчери предводени од кореографката Рисима Рисимкин, во ...

Read More »

Халкбанк со ново намалување на каматните стапки на станбениот кредит – 2,9% во првите 5 години и 3,3% во следните 5 години

Станбениот кредит на Халбанк АД Скопје сега е со ново намалување на каматните стапки и уште подобри услови, со што клиентите добиваат извонредна можност да купат стан, куќа, деловен простор или да извршат рефинансирање на изложеноста во други банки по ...

Read More »

Kраткиот игран филм „Северен пол“ на Марија Апчевска-Петровска во продукција на Кино око е селектиран во Официјалната селекција на Канскиот филмски фестивал

  Краткиот игран филм „Северен пол“ на Марија Апчевска-Петровска во продукција на Кино око е селектиран во Официјалната селекција на Канскиот филмски фестивал и ќе се натпреварува за наградата Златна палма за најдобар краток филм. „Ова е историски успех за ...

Read More »

Халкбанк се стекна со сертификатот „Фер финансиски услуги за потрошувачите”

На денешен ден, Халкбанк се стекна со сертификатот „Фер финансиски услуги за потрошувачите“ кој го доделува Организацијата на потрошувачите на Македонија врз доброволна основа. Доделувањето на сертификатот претставува потврда дека Халкбанк е ориентирана кон почитување на правата на потрошувачите и ...

Read More »

Почнува Летна филмска програма во Музејот на современата уметност – Скопје

На 17ти јуни (четврток), во 21 часот, започнува Летното кино со својата редовна филмска програма под отворено небо на тремот во Музејот на современата уметност – Скопје. Во наредните четири месеци во рамки на Летното кино на музејот под отворено ...

Read More »