Во движење

Луксузен хотел за мачки во Милано, и сопствениците и мачките пресреќни!

Во декември 2018 година, во Милано, Италија, на виа Комелико број 18 е отворен луксузен хотел за мачки „Димензионе Гато“. Ноќевањето во хотелот од 120 квадратни метри чини 20 евра по ноќ. Мачките уживаат во сите луксузи и занимации кои ...

Повеќе »

Летна колекција на костими за капење од H&M

Андреја Џакону, Анок Јеи, Џеси Ли и Џил Кортлев се главни лица (и тела) во новата кампања на H&M Swimwear 2019. Разиграни под сонцето, четирите убавици позираат во новите костими за капење од популарната шведска модна марка. Акцентот е на ...

Повеќе »

Голема забава за 3тиот роденден на Скопје Мериот хотел

 Со голема прослава, бројни гости и креативен концепт што нудеше многу забава, Скопје Мериот хотел го одбележа својот трет роденден. Меѓу гостите присутни на забавата можеа да се сретнат еминентни имиња од бизнис заедницата, амбасадори, медиумската фела, како и јавни ...

Повеќе »

Макпрогрес на FMCG summit во Скопје

Макпрогрес беше дел од FMCG самитот во Скопје – најголемата регионална конференција за трговија со стока за широка потрошувачка. Компанијата имаше свои учесници на самиот настан, презентациско претставување на своите шест бренда како и производи кои за присутните беа одлична ...

Повеќе »

Еве ја новата колекција на PUMA претставена преку фотосесија со Селена Гомез (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По вторпат продолжува соработката на Селена Гомез со спортската марка PUMA, а резултатот е модерна колекција дизајнирана за активни девојки и спортистки. Колекцијата содржи парчиња за вежбање, но и бројни парчиња кои може да се носат во секакви „кежуал“ и ...

Повеќе »

Костими за капење од H&M: Анимал принтот и цветовите се тренд

Модната марка H&M ја лансираше колекцијата на костими за капење за лето 2019.  Кампањата е снимена во Мексико, а за каталогот позираат моделите Мелоди Вакселер и Џил Кортлев, презентирајќи ги новите трендови на костими за капење од модниот гигант H&M. Во колекцијата ...

Повеќе »

Фестивал за развој на креативните индустрии „Скопје Креатива 2019 – Зелено Скопје” 31 мај-02 јуни 2019 година

Осмото издание на фестивалот за развој на креативните индустрии „Скопје Креатива 2019” ќе го заокружи календарот на настани за месец мај, со тридневна програма, почнувајќи од 31 мај до 02 јуни. Фестивалот годинава ќе се реализира под мотото „Зелено Скопје”, ...

Повеќе »

Техномаркет го отвори својот нов салон во Аеродром (ФОТО)

Вчера, точно напладне, пред голем број на купувачи и соработници, се отворија вратите на новиот салон на Техномаркет во Аеродром, и со тоа свечено се означи почетокот на уште една успешна приказна; започна со работа уште еден голем маркет кој ...

Повеќе »

Групна изложба „Пиперка“ во Македонски културен центар во Њујорк

Во петок, 17-ти мај, во галеријата на македонскиот културен центар во Њујок, САД (Gallery MC, NYC, USA) официјално ќе биде отворена групна изложба со наслов „ПИПЕРКА“. На изложбата ќе бидат претставени дела на тројцата македонски уметници: Решат Амети, Сергеј Андреевски ...

Повеќе »

Фондацијата „Saint-Gobain Initiatives“ и Хабитат Македонија започнуваат реализација на проектот „Реконструкција и енергетска ефикасност на Центарот за помош на лица со ментален хендикеп Порака Неготино”

Денес, Меѓународната корпорација Фондацијата Saint-Gobain Initiatives со седиште во Франција и Хабитат Македонија, дел од мрежата на Habitat for Humanity International,  потпишаа договор за соработка кој вклучува финансиска поддршка за проектот „Реконструкција и енергетска ефикасност на Центарот за помош на ...

Повеќе »