Во движење

Улична мода: Инспиративни модни комбинации кога градникот е на виделина

Некои градници се премногу убави за да се скријат под слоевитата облека. За среќа, модата денес дозволува градникот да се вкомпонира во гардеробата како дел од неа, поточно – да се испрчи на виделина. Сепак, кога станува збор за модни ...

Повеќе »

140 деца од Скопје, Струмица и Кавадарци и ова лето пливаа и уживаа со пливачките школи организирани од ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ

Завчера на градскиот базен во Кавадарци се одржа завршниот час од третата по ред пливачка школа за оваа година „Пливај и уживај“, организирана од Еуролинк осигурување. Поаѓајќи од минатогодишното позитивно искуство, и оваа година Еуролинк осигурување им овозможи на 140 ...

Повеќе »

Ешли Грем ја претставува есенската колекција на Marina Rinaldi (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Полничкиот супермодел Ешли Грем повторно е заштитно лице на италијанската модна марка специјализирана за поголеми конфекциски броеви, Марина Риналди. Грем позира во модните парчиња од колекцијата есен/зима 2018. Акцентот е на фустаните со животински принт, кожените јакни и тексасот, а ...

Повеќе »

Топ 5 чифта чевли од новата колекција на H&M

Во новата летна колекција на  H&M која од неодмана е во продавниците, најдовме 5 чифта на чевли за сите вкусови, кои вредат за внимание. Први на листата се сандалите со отворена пета во темно розова боја. Цената им е 35 ...

Повеќе »

Што ни носи PINKO за сезоната есен 2018 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ангелот на Викторија сикрет, Стела Максвел, е заштитно лице на рекламната кампања на PINKO за есенската колекција. Фотографирана од Симоне Фалкета, топ моделот од Нов Зеланд позира во есенските модни парчиња облека претставувајќи ни ги трендовите за постудените денови од популарната ...

Повеќе »

Караванот на Патувачкото кино на „МакеДокс“ помина низ струшките села Октиси и Мислодежда

Пред проекцијата на документарните филмови во Октиси, екипата на „МакеДокс“ со помош од голем број дечиња од селото направија еко-акција за чистење на просторот пред Поштата, кадешто беше предвидено да се прикажуваат филмовите. Возбудата на дечињата поради можноста да гледаат ...

Повеќе »

Поврзани насекаде со летната роаминг понуда на Телеком

-500 MB интернет и 500 минути во роаминг -Летната роаминг промоција важи за корисниците на Smart постпејд, Magenta 1, како и за Business и Magenta 1 Business тарифните пакети – Со новата роаминг понуда, корисниците можат да разговараат и да ...

Повеќе »

50 деца успешно ја завршија Летната балетска школа на Еуролинк осигурување

Вчера се одржа завршниот час од Летната балетска школа организирана од Еуролинк осигурување, како дел од платформата за Корпоративно општествена одговорност „Еуролинк – Вашата врска со вистинските вредности’’. Балетската школа започна на 25 јуни и во текот на три недели, ...

Повеќе »

Стотици пријавени и 30 победници на наградниот предизвик на VIVAX

Заврши еден значаен спортски празник, а со него и наградниот предизвик на VIVAX. Светското првенство во фудбал и оваа година кулминираше со еден победник, но тоа не беше случај кај наградниот предизвик на VIVAX каде 30 учесници беа наградени. Еден ...

Повеќе »

Сите „луди“ за хрватскиот дрес

Доналд Трамп и бројни други претседатели добија свој примерок- дрес од хрватската фудбалска репрезентација, но сите оние кои сакаат да си набават ваков дрес ќе мора да причекаат некое време. Големиот успех на фудбалската репрезентација на Хрватска го изненади и ...

Повеќе »