Во движење

По овие лакирани чизми спобудалеа девојките

Кратки, лакирани и со висока тенка потпетица – лакираните чизмички ги освоија европските метрополи, а веќе се хит и на Инстаграм. Моделот е достапен во повеќе нијанси – зелена, виолетова и црна, а инаку се дел од есенската колекција на ...

Повеќе »

Михал Весолек од Полска е двоен добитник на наградите на натпреварот HUAWEI NEXT-IMAGE

Михал Весолек, талентираниот аматер од Полска, беше прогласен за добитник на Grand Prize и добитник на наградата “Најдобар во категоријата”, за категоријата “Good Night” на вториот натпревар HUAWEI NEXT-IMAGE. Неговата фотографија “Caught in a beam of light” е досега најсреќната ...

Повеќе »

Отворање на првото меѓународно издание на „МиниАРТура“ 2018 на ДЛУМ

Вечерва, 4-ти октомври 2018 година (четврток) со почеток во 20 часот во НЛБ Галерија (Дирекција на НЛБ Банка ул.Мајка Тереза 1, Скопје) ќе биде отворена изложбата „МиниАРТура“ која годинава за првпат е во меѓународно издание. Изложбата 6-та година по ред ...

Повеќе »

Улична мода: Уште 20 инспиративни модни изгледи на парижанките (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Остануваме на париските улици кои за време на Модната недела беа полни со инспиративни модни изгледи. Оние кои го пропуштија првиот дел од изгледот на парижанките, можат да погледнат – ТУКА. Во продолжение, повелете нови инспирации како да се облечете ...

Повеќе »

Лагерфелд повторно изненади: Песок и море на ревијата на Шанел во Париз

Таман кога помисливме дека Карл Лагерфелд (85) повеќе не може да не изненади, тој тоа пак го направи и тоа на многу екстравагантен начин. На ревијата на Шанел која се случи во рамките на Модниот викенд во Париз, организирана во ...

Повеќе »

Kапитол мол одговори на прашањето – Следат Денови на танц на 6-ти и 7-ми октомври

 „Кажи ми со танц“ во сабота и недела ќе го исполни Капитол со ритам, движења, музика и поезија Во секој наш разговор постои одреден „шум“. Тоа е мало недоразбирање зависно од карактерот на индивидуата и од начинот на изразување. Зборовите ...

Повеќе »

Улична мода: Инспирирајте се од стилот на парижанките

Стигнавме до навозбудливиот дел од Модната недела во Париз, а тоа е – уличната мода. Има причина зошто париската улична мода е најдобра. Љубителките на модата се бестрашни кога е во прашање изборот на гардеробата и секогаш успеваат да направат ...

Повеќе »

Еве како изгледа новата кампања на Reebok со Џиџи Хадид

Супермоделот Џиџи Хадид се врати во уште една рекламна кампања за спортската марка Reebok. Русокосата убавица ја покажа својата тонирана фигура во кампањата насловена Be More Human. Фотографирана од Кетрин Весел, Џиџи позира во маички, хеланки и јакни, од новата колекција. ...

Повеќе »

Започна новата наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија

Денес официјално започна новата, голема наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија, под наслов „ПОЛНИ ГОРИВО НА ЛУКОИЛ И ДОБИЈ СЕАТ ЛЕОН”. Наградната игра ќе трае од 1 октомври до 14 декември 2018 година, а како и во досегашните наградни игри на ...

Повеќе »

Поглед на колекцијата Love од Кристијан Лубутен

По успехот на балетанките кои ги лансираше во 1992 година и кои станаа омилени обувки дури и на холивудските ѕвезди, францускиот дизајнер на луксузни чевли, Кристијан Лубутен, направи нивен редизајн кој е во фокусот на новата колекција насловена Love, дизајнирана за ...

Повеќе »