Во движење

Чевлите со квадратна форма се хит за есен/зима 2019

Италијанската луксузна модна марка Bottega Veneta прва го започна трендот на чевли кои имаат квадратна форма во предниот дел. Сега пак, трендот го прифатија бројни луксузни и „хај стрит“ брендови, најавувајќи го како „маст хев“ за есен/зима 2019. Ваквите чевли ...

Повеќе »

Huawei нуди до 50% попуст на промена на екранот на мобилни телефони на сите свои клиенти во Северна Македонија

Huawei од од денес започнува нова сервисна кампања во Северна Македонија, која ќе трае до средината на септември. Во овој период, секој доносител на телефон Huawei може да замени скршен или неисправен дисплеј со попуст до 50%, без дополнителни трошоци. ...

Повеќе »

Еве ја програмата на 10. издание на „МакеДокс“

Десет македонски документарни филмови ќе бидат прикажани како дел од програмата на јубилејното 10. издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“, беше потенцирано на денешната прес-конференција, која се одржа во МКЦ-Клуб и ресторан. Филмската програма на 10. „МакеДокс“ ќе ...

Повеќе »

Приготвени над 300 оброци во месецот на хуманост

Покажавме дека хуманоста живее во нас преку Месец на хуманост на Cooking with Branko Ентузијастот за готвење, Cooking with Branko (Бранко Попоски) имаше една цел, да им помогне на тие што им е најпотребно. Тој на уникатен начин одлучи да ...

Повеќе »

10-та награда во низа за Господ постои, името и е Петрунија

На штотуку завршениот Филмски фестивал во Херцег Нови во Црна Гора, “Петрунија” ја доби главната наградата ЗЛАТНА МИМОЗА за најдобар филм. Петтчленото жири , составено од Дуња Клеменц, продуцент од Словенија, Винко Брешан, режисер од Хрватска, нашиот најистакнат актер Никола ...

Повеќе »

Голема летна WOW распродажба во Веро центар

Голема летна распродажба со попусти до 80 отсто ќе се случува од 7 до 11 август во Веро центар во Скопје. Потрошувачите ќе може да најдат голем избор на производи во речиси сите продавници меѓу кои и „ДМ“, „Васидора“, „Би ...

Повеќе »

Последната шанса за учество на наградниот конкурс за мобилна фотографија Huawei InFocus и за освојување награда од десет илјади евра

Крајниот рок за пријавување фотографии и видеа на Регионалниот натпревар Huawei InFocus Awards 2019 за мобилна фотографија и видеографија е деновиве. 11-ти август е последен ден до кога можат талентираните фотографи и видео ентузијасти од Централна, Источна и Северна Европа ...

Повеќе »

Улична мода: 14 инспиративни изгледи како да носите широки панталони

Широките, предимензионирани панталони се едни од ѕвездите на ова лето. Но како да се носат, за во нив да изгледаме женствено, наместо „трапаво“? Толку се удобни за носење што не можеме да им одолееме. Сепак, како да изгледаме во нив ...

Повеќе »

Врати се во игра! – Од септември Бизнис 3х3 Баскет

Бизнис 3х3 Баскет, на Спортплан, е со рекреативно – натпреварувачки карактер кој помага во развој на тимскиот дух Тренд е не само во светот, туку и кај нас, покрај секојдневното работење во канцеларија, вработените да се организираат и на заедничко ...

Повеќе »

Ова е најпосакуваната чантичка на Инстаграм

Малата чантичка наречена Chiquito стана ѕвезда на Инстаграм, а меѓу оние кои со задоволство ја носат е и италијанската инфлуенсерка Кјара Ферањи, како и бројни модни блогери. Станува збор за минијатурна чанта голема колку дланката произведена од француската модната марка Jacquemus. Достапна ...

Повеќе »