Во движење

Улична мода: Италијанските мажи знаат како треба

Кога помислувате на улична мода и машката недела на модата во Милано, што помислувате? Големи и долги шалчиња, жолти капи, игри со боите, цветни апликации, многу забавни комбинации… Очигледно модата во Италија сеуште носи и значи радост. Прелистајте ја фотогалеријата ...

Повеќе »

Парчиња облека кои се купуваат за број поголеми

Не секое парче облека треба да го купуваме за да ни биде како скроено за нас, некоја облека ќе се намали по првото перење или за извесно време, па затоа од неа треба секогаш да купуваме број поголем. Без разика ...

Повеќе »

5 модни блогови кои треба да ги следите во 2016 година

Интернетот е преполн со модни блогови, но некои од нив навистина заслужуваат посебно внимание. Овие 5 блогови се наши фаворити. За супермодерни девојки и жени Ќе добиете два во еден доза на мода и фитнес заедно. 37 годишната Кирзадја Родригез ...

Повеќе »

Како најдобро да ги „светнеме“ патиките во машина за перење

Кои патики може да ги переме во машина за перење и како. Платнените патики лесно се перат во машина за перење, но патиките направени од кожа, без разлика дали е кожен само надворешниот ии внатрешниот дел, нема да го поднесат ...

Повеќе »

Трендови на чевли за снег

Вообичаено, и чевлите за снег ги следат актуелните трендови на реси и вештачко крзно. Новите редизајнирани зимски колекции на познатите модни марки годинава понудија модерни решенија за снежните денови. Погледнете во излогот во која насока се движат трендовите.

Повеќе »

Од модната писта на црвениот тепих: Пролет 2016

Секако дека славните личности прават најдобра промоција на колекциите од познатите модни куќи, па оттука и нераскинливата врска меѓу нив.  Модели од пролетните колекции на повеќе луксузни модни марки за сега видовме како ги носат повеќе холивудски ѕвезди, особено на ...

Повеќе »

Улична мода: 10 начини како да изгледате „жешко“ кога надвор е ладно

Е, студи. Но тоа не е причина да не изгледаме стокмени. А за модерен изглед потребни ни се само неколку детаљи. Инспирирајте се од уличната мода. Што велите за откачени чизми? Ништо таков шмек на зимскиот изглед не може да ...

Повеќе »

Улична мода: Дотераните фраери на Лондонски Колекции Мажи за есен 2016

Додека на модните писти во главниот град на Велика Британија се презентираат есенските трендови на лондонската машка мода, на лондонските улици паралелно се одвива уште едно модно дефиле. Од уличната мода дознаваме многу за новите трендови, а и учиме модни ...

Повеќе »

Чевли: Трендови за пролет 2016

Какви чевли ќе носиме оваа пролет? Еве што велат трендовите. Сребрени Со висока потпетица, на платформа или пак ниски, важно е да се сребрени. Необични патики Патиките остануваат во игра. Колку се понеобични, толку подобро! Иднината е сега Необични модели ...

Повеќе »

Модни прогнози: 10 трендови што ќе ги носиме цела 2016 година

Што останува во мода преземено од минатата година, а кои нови стилови влегуваат во игра. Еве ги 10-те најголеми модни трендови кои ќе не следат во текот на целава актуелна година. 1.Алки кои се носат на дланка 2. Патики буквално ...

Повеќе »