Во движење

Со стил и самодоверба на интервју за работа

Надгласувањето со лицето кое ве интервјуира е најголемата грешка за која повеќето кандидати не се свесни. Најчестата причина за ваквото однесување е нервозата, а кандидатот кој зборува премногу не е во можност активно да го слуша испитувачот. Треба да знаете кога ...

Повеќе »

Во чест на неговиот роденден: Ерих фон Деникен, контроверзен писател со автентичен стил

Дали вонземјаните ја посетија нашата сина планета или не? Дали боговите беа астронаути? Има ли живот на Марс? Кој ги остави цртежите во Наска, во Перу? Контроверзниот писател, уметник и мистериолог, незаморно поставува прашања за сè што нè опкружува. Го ...

Повеќе »

Како да се облекувате како француска девојка

Ајде да се соочиме со ова : Кога станува збор за модата, Франција го има рецептот за девојките. Со музи и икони како Џејн Биркин, Брижит Бардо, Инес де ла Фресанж и Клеменс Поеси, како да не „страдаме“ од франкофилија?   ...

Повеќе »

Крстарење со стил: Славниот готвач Џејми Оливер отвора ресторани на луксузни бродови

Од оваа есен гостите на луксузниот брод Квантум (Quantum of the Seas) ќе имаат можност да уживаат во готварските специјалитети на прочуениот готвач Џејми Оливер. Бродот ќе почне со крстарење на почетокот на есента, од Њујорк, а соработката меѓу Џејми ...

Повеќе »

Моден календар: 10 изложби што ја слават модата

2014 изгледа на година која ја слави модната историја во сите форми, од омажи преку креации до ретроспективни фотографски изложби. Изложба на Питер Линдберг, Загреб Од 7 април до10 мај Во Домот на хрватските ликовни уметници во Загреб е поставена ...

Повеќе »

Тренд рецепет: италијански крем од кафе

Се подготвува брзо, не изобилува со калории, а неодолив е за непцето. Го подигнува расположението и повкусен е од сладоледедот. Италијанскиот крем од кафе се почесто е присутен во менијата на лускузните ресторани, но кога го имате пред вас рецептот, ...

Повеќе »

Високи штикли и црни чорапи….

Меѓу најчестите фетиши се: долната облека, високите потпетици, мрежестите чорапи, црната чипка, различни униформи и слично. На некои им се допаѓаат луѓе чии делови на телото имаат одредени карактеристики или димензии. На пример, некои мажи бараат жени со голем задник ...

Повеќе »

Дубаи стил: Автомобили кои личат на аквариум полн со рипки

Нема сомнеж дека жителите на Дубаи се преокупирани со луксуз, особено со луксузни автомобили кои често знаат и дополнително да ги украсат. И не престануваат да не изненадуваат. Новата мода во Дубаи е да се има луксузен автомобил на кој ...

Повеќе »

Не е злато се што сјае, па макар и да е Ферари

Самиот збор Ферари асоцира на спортски, луксузен автомобил што не може секој да си го дозволи. Па уште кога и таквиот автомобил е златен, хмм… Корисникот на Јутјуб, Шми 150, често знае да изненади со необични снимки, а овојпат тоа ...

Повеќе »

Брендот СЕАТ се приклучи кон семеjството „Порше Македонија”

Водечката компанија на домашниот автомобилиски пазар „Порше Македонија” од вчера и официјално е нов, ексклузивен дистрибутер на добро познатиот шпански бренд SEAT (СЕАТ). -Имаме големи планови овој бренд повторно да засјае во светлото кое го заслужува.  Затоа го избравме „Порше ...

Повеќе »