Во движење

Ново урбано место во центарот на градот – „Радост“

На улицата на јапонските цреши се отвори ново место во кое ќе можат да уживаат скопските „кафеџии“ и „сладоледџии“. „Радост“ е новото урбано место во центарот на градот за вистинско утринско расонување со добро италијанско кафе и сладолед со над 30 нијанси на ...

Повеќе »

Фотогалерија: Новата кампања на Долче и Габана е супер забавна! А тука е и Моника Белучи!

Претпоставуваме супер се забавувавте додека ја гледавте ревијата на Долче и Габана за сезоната есен/зима 2016 на миланската модна недела. Рекламната кампања е уште позабавна. Модната ревија на Долче и Габана на Миланската модна недела ќе остане запаметена како прослава ...

Повеќе »

Улична мода: 10 модни лекции за актуелните трендови

За време на машката миланска модна недела, преубави жени дефилираат низ улиците на европскиот центар на модата, „држејќи“ ни лекции за актуелните трендови. Лекција 1 – Плисирано! Трендот на плисираните сукњи и фустани го видовме и на црвениот тепих на Канскиот ...

Повеќе »

5 последици од носење на патики без чорапи

Купувате квалитетни патики и почнувате да ги носите без чорапи. Можеби вие ќе издржите подолго во ваквата навика, но нема да издржат вашите патики. При тоа, ќе се соочите со куп непријатности. Еве ги петте последици кои секој ќе ги ...

Повеќе »

Приказна за мажите и жените преку пивото во еден спот

Приказната од средниот век во Шкотска каде голема група жени се обидува да ги врати своите мажи дома е содржината на новата реклама за македонското пиво Златен Даб. Откако не успеваат да пробијат во добро чуваниот замок, жените го користат ...

Повеќе »

20 модни лекции од миланските улици

За време на машката Модна недела пролет 2016, миланските улици се претворени во паралелни модни писти кои ја презентираат уличната мода. Секоја од овие 20 фотографии покажува одреден „уличен“ тренд и е своевидна модна лекција. Обрнете внимание на детаљите, на ...

Повеќе »

Сакаме и кај нас! Ден на шопинг со домашното милениче

За САД и (особено за) Франција деновите за шопинг со домашното милениче – кучето се веќе традиција, а ваквата убава практика од пред три години им е позната и на Италијанците. Таканаречениот „Догс деј“ е ден на попусти во одредените ...

Повеќе »

Сопранот Ирена Крстеска ќе блесне на сцената на виенскиот Спектакел

Македонсата оперска певица Ирена Крстеска, која живее и работи во Виена, Австрија, утре ќе блесне на сцената на театарот „Спектакел“ во Виена носејќи ја главната улога во операта „Така прават сите“ од Волфганг Амадеус Моцарт. „ Ја добив главната улога, ...

Повеќе »

Топ 10: Најстилизираните LGBTQ ѕвезди

Ако случајно се прашувате што значи LGBTQ, тоа се почетните букви на заедницата „Лезбејки, Хомосексуалци, Бисексуалци, Транссексуалци“. А ако се прашувате кои се најубаво облечени ѕвезди од оваа „заедница“, еве го одговорот. 2015 година е секако важна за  LGBTQ заедницата. ...

Повеќе »

Како да ја сочувате белата облека – бела

Ја сакаме белата облека особено во текот на летото. Речиси ништо не може да изгледа толку елегантно како белиот костум, толку практично како белата памучна маичка, толку „летно“ како белиот долг фустан, толку нежно како белото џемперче или пак, толку ...

Повеќе »