Во движење

Ѕвездите го редефинираа парискиот шик на париската модна недела

Оливија Палермо со своите беспрекорни модни комбинации беше ѕвездата во првите редови на париската модна недела. Чест гостин на ревиите беше Ким Кардашијан покажувајќи го новиот имиџ во комбинација со провокативната облека, додека Дакота Џонсон со сексапилниот изглед го „украде“ ...

Повеќе »

Пролетен тренд на огромни цветови, инспирирајте се како да ги носите

Цветните дезени се модерни, што повпечатливи и поголеми толку помодерни. Огромни цветови на облеката видовме во колекциите на познатите модни дизајнери за време на модните недели во Њујорк, Милано, Париз и Лондон. Ако моделите се уште и инспирирани од 70-те ...

Повеќе »

Украдете го последниот изглед на Кејт Мидлтон

Облечена во розово палто, дизајнерска шапка и со високи потпетици на нозете иако е веќе во осмиот месец на бременоста, војвотката Мидлтон се појави на одбележувањето на Денот на Комонвелтот во Лондон. За да го имитирате нејзиниот оригинален изглед ви ...

Повеќе »

8 наједноставни трикови кои ќе ја „светнат“ облеката

Ако чувствувате горчлив вкус во устата, време е за слатки трикчиња. Овие осум наједноставни работи ќе ви го сменат расположението преку ноќ. Отстранете ја непријатната миризба од облеката Испрскајте ја облеката со дестилиран бел оцет или со евтина вотка. Кога ...

Повеќе »

7 модни лекции од уличниот стил на париската модна недела

„Неспретно“ искинати фармерки, фармерките „од дечко ми“, патики во комбинација со фустан, безвремена црна кожена јакна, откачени очила за сонце…Ова се само некои од актуелните модни трендови кои можат да се видат на улиците на Париз за време на модната ...

Повеќе »

Некои многу, многу модерни еклери

Веројатно кога помислувате на француски колачиња, прво што ви паѓа на ум се макароните. Сепак, љубителите на слатки знаат дека во последно време на парижаните една друга слатка им носи најголема радост. Еклерот. Еклер во превод значи молња бидејќи се ...

Повеќе »

Париска модна недела 2015: Улична мода

За разлика од Италијанките кои на улиците за време на миланската модна недела покажаа пософистициран стил, парижанките покажуваат препознатлив париски шик кој главно се базира на детаљите. Мирни комбинации и неочекувани модни додатоци, витките парижанки уште еднаш го потврдија парискиот ...

Повеќе »

7 незаборавни изгледи на Бјанка Балти

На неодамнешната ревија на Долче и Габана, оваа прекрасна Италијанка на модната писта зачекори во шестиот месец на бременоста. Балти е веќе мајка на 8-годишната Матилда и ужива во мајчинството. Кога ќе ја погледнеме нејзината совршена силуета тешко би поверувале ...

Повеќе »

Подготвени сте за дневна соба со точки? Кејт Спајд лансира домашен декор

Ако сте размислува за преуредување на ентериерот и екстериерот на вашиот дом,  сочувајте си ги идеите уште малку, зашто Кејт Спајд ќе ја претстави линијата на домашен декор на почетокот на мај. Претпоставувате веќе, откако линиите на Спајд ќе бидат ...

Повеќе »

Колекција пролет 2015: Со чевлите на Кристијан Лубутен и во када

Во пролетната колекција на Критијан Лубутен не може а да не се вљубите на прв поглед. Најелегантните чевли во светот препознатливи по црвената позадина никогаш не биле поженствени како во пролетната колекција. Новата колекција „лубутенки“ носи неодоливи модели кои дамите ...

Повеќе »