Во движење

Идеална холивудска убавина низ децениите

Стандардот за женската убавина се менува од деценија во деценија. Во 1900-те години убави жени се сметале оние кои имале наивност на девојченце, а Америка ја форсира Лилијан Гиш како модел на совршена жена. Лилијан Гиш и нејзината сестра Дороти ...

Повеќе »

Миланска модна недела: Стилот на Италијанките е модна лекција

На миланските улици се случува вистинско модно дефиле за време на модната недела. Од овие префинети девојки може да научиме многу за актуелните трендови. Лекција 1 – Црното никогаш не излегува од мода, а во црн фустан секогаш ќе изгледате ...

Повеќе »

Женствена колекција на Долче и Габана: Да живее мајката!

Со зборовите од хитот на Едоардо Бенато од 1898 година, Вива ла мама (да живее мајката), колекцијата за есен/зима 2015-16 на Долче и Габана го слави мајчинството. Со нескриен израз на љубов кон мајката, како жена, како модерна икона, како ...

Повеќе »

Кој модел од која марка го носи вашата омилена ѕвезда, нарачајте го лесно истиот или сличен

LookLive е интернет страница која покажува каков модел од која марка носи вашата омилена ѕвезда и истиот модел може да го нарачате, но ако ви изгледа прескап може да нарачате многу сличен на него по поволна цена од друга марка. ...

Повеќе »

Запознајте го моделот Џиф, најпопуларното куче во светот

Годинава ја зема наградата за најпопуларно куче во светот, а минатата година Џиф влезе во Гинис како најбрзо куче на две нозе во светот. А дека е фраер, нема што! Неговото име е Џиф, а во неговото портфолио пишува дека ...

Повеќе »

Миланска модна недела: Четири лекции од уличната мода

Тоа што ќе биде тренд за есен 2015 година го дознаваме од колекциите на модните писти на актуелните модни недели, а тоа што е тренд за оваа сезона го гледаме од посетителите на модните недели. 1. Во тренд е вештачкото крзно ...

Повеќе »

Моќни жени во женствени фустани и нежни сандали

Ако сеуште сметате дека гардеробата на жените на раководни функции треба да се вклопува во традиционалниот „машки изглед“ еве неколку примери кои ќе ве разуверат.   Прифатливо е мислењето дека костумот прави жените да изгледаат посериозни и посилни, па не ...

Повеќе »

10 работи кои не треба да ги правите на модната недела

Која е разликата помеѓу Модна недела и модна забава? За првиот настан постојат правила на однесување. 1. Не се однесувајте како надвор да не е 10 или помалку степени. Сочувајте ги вашите секси шорцеви за септември. 2. Не облекувајте чевли во ...

Повеќе »

Кој победи на Ел наградите за стил?

Се разбира дека го немаат истото внимание како ноќта на оскарите, но на Ел наградите за стил не недостигаше гламур.   Добитниците на награди Кристофер Бејли, Маноло Бланик и Кара Делевињ се појавија на црвениот тепих заедно со уште дузина ...

Повеќе »

5 нови начини да ги носите вашите патики

Уживате во слободното движење кое може да го добиете само со патиките? Тогаш, модните трендови се на ваша страна. Тоа што до неодамна беше незамисливо, сега е тренди. Вашите патики може да ги комбинирате со најелегантните модни парчиња кои ги ...

Повеќе »