Во движење

Големото враќање на Гема Вард

По подолга пауза една од најбараните модели на 21 век, Гема Вард, се врати на модната сцена и веднаш (повторно) се најде на насловната страница на Вог. Станува збор за декемвриското издание на Вог Австралија, фотографирана од Ема Самертон. Повеќе ...

Повеќе »

Внатрешноста на воинот: Машката страна на јогата

Кога луѓето мислат на машки јога- практиканти, ретко ги замислуваат како овие кои се вклучени во Календарот јога мажи за 2015 година. Тоа е така бидејќи првата асоцијација за мажите кои вежбаат јога најчесто се поврзува со егзотичните учители со ...

Повеќе »

Листа на желби: Суперстела херои

Ноќта на вештерките заврши, но ние сеуште сакаме да си играме. На листата на желби ја додаваме колекцијата на чанти за пролет 2015 година на Стела Мек Картни, поточно било која чантичка од оваа колекција. Суперстела херои чантите се носат ...

Повеќе »

20 начини како да носите шал и марама

Шаловите и марамите се неизбежни во овој период, но освен што се функционални, можете да ги искористите и како впечативи модни додатоци кои ќе донесат свежина во секоја комбинација. Ако досега сте го носеле шалот на два-три начина, еве идеи ...

Повеќе »

Ултимативен луксуз: 5 идеи за подароци за новогодишните празници

Можеби е вистинско време (ако сте добро организирани), за подоцна да го избегнете метежот, да размислувате за новогодишни подароци. Петте луксузни парчиња од познатите светски марки можат да ви послужат како инспирација. Се согласуваме, нема потреба да се луксузирате при ...

Повеќе »

10 работи кои (можеби) не ги знаете за Кара Делевињ

Кара Делевињ е една од денешните супермодели кои се многу актививни на социјалните мрежи. 22 -годишната британска убавица е родена во Лондон, висока е 177 см, и ужива да прави смешни фаци пред фотообејктивот, па дури и „селфи“ фотографии. Еве ...

Повеќе »

Декември за паметење со Лексус

Лексус, луксузната марка на корпорацијата Тојота, ја лансираше новогодишната кампања „Декември за паметење“ (December to Remember). И кампањата е за паметење. „Нашата кампања „Декември за паметење“ стана една од најнезаборавните во автомобилската индустрија. Сакавме оваа кампања да има единствен изглед, ...

Повеќе »

Изглед на денот: Малиот бел фустан на Рис Витерспун

Една од најплатените глумици во Холивуд, Рис Витерспун, блесна на црвениот тепих на премиерата на „Вајд“ во Лос Анџелес. Креацијата е од колекцијата пролет 2015 година на Зак Позен. Класичниот мал бел фустан на Позен е надополнет со елеганти обетки ...

Повеќе »

Ретки фотографии од Александар Мек Квин во Тејт

Лондонската прочуена галерија Тејт се подготвува за голема изложба која ќе се случува на пролет насловена Ник Вејплинтон/Александар Мек Квин: работен процес. Изложбата ќе се отвори на 10 март 2015 година и ќе ја претстави соработката меѓу фотографот Ник Вејплингтон ...

Повеќе »

Фенг шуи за вашиот гардеробер

Прво, за скептичните меѓу нас да објасниме, фенг-шуи не е вуду, црна магија или „чирибу-чириба“.„Се работи за усогласување на енергиите во вашиот дом за да се создаде позитивна атмосфера “, вели Фенг шуи експертот Тиша Морис, автор на книгата „Ум, ...

Повеќе »