Во движење

Четири начини да носите здолниште со полн круг

Женски здолништа со полн круг не излегува од мода, а ќе се согласите дека не постои подобро време од пролетта да го доживее нејзиното величествено крешендо.   Пролетта која се пробива низ (сеуште) тмурните облаци, овие денови ги привлече познатите ...

Повеќе »

Црвен ќилим: најубавите фустани на Мет Гала

Највпечатлива на црвениот ќилим на Мет Гала вечерта посветена на Чарлс Џејмс беше Каролина Куркова во креација на Маркес, но подеднакво совршено изгледаа Тејлор Свифт во рекација на Оскар Де Ла Рента и Чарлиз Терон во Диор.   Билетите за ...

Повеќе »

Тренд: чанти исти како вашите и за вашето куче

Кучето е најдобриот пријател на човекот. Така барем тврди човекот. Прашање е колку на нашите најдобри пријатели им се потреби чанти, доколку проговорат би го знаеле нивното мислење. Додуша, би го знаеле и нивниот моден избор. Чантичките за кучиња изработени ...

Повеќе »

Астро-водич: Стилот на вашите фотографии на Фејсбук го откриваат карактерот

Фотографиите кои се постираат на социјалните мрежи говорат многу и за карактерот. Особено, изборот на профилната фотографија. Овен Овенот не е голем обожавател на Фејсбук. За фотка на профилот ќе избере мало животно или нешто смешно, и тоа ќе стои ...

Повеќе »

Суперлуксузен хотел на Тибет

Дека Тибет одамна веќе не е оној Тибет, непристапниот центар на духовноста, туку се повеќе станува една многу барана и посетувана туристичка атракција, потврдува и овој суперлуксузен хотел во Ласа. Бројните туристи кои пристигнуваат на Тибет веќе добиваат и можност ...

Повеќе »

Со стил 8 часа на работа

На работа поминуваме повеќе од 8 часа, па зошто тогаш да не бидеме секогаш дотерани?   Деловната гардероба отсекогаш била предмет на дискусија во светот на модата. Особено во бизнис средините кои немаат дефиниран кодекс на облекување,  тешко е да ...

Повеќе »

Во тренд: кафулиња и слаткарници за домашни миленици

Се почесто се отвораат во светските метрополи „слаткарници“ за кучиња и мачки. Овојпат на ред е Њујорк кој во следните четири дена во кафулето резервирано за мачки наречено Пурина кет кафе организира вистинска „кет-ачино“ забава за мачки. Освен дегустација на ...

Повеќе »

Астро стил

Овојпат следете ги модните правила на ѕвездите. ОВЕН – ИСТАКНЕТЕ ГИ  ОЧИТЕ И  УСНИТЕ Под влијание сте на огнениот  Марс, планетата на страст и еротика, така што  зрачите со сексапил. Изберете јака шминка, нагласете ги вашите очи или усни со ...

Повеќе »

Во чест на светскиот ден на книгата: 10 најубави библиотеки

23 април е прогласен за Светски ден на книгата, кој се прославува од 1995 година. Целта на овој ден е да се даде признание на книгите и писателите и луѓето повторно да го пронајдат задоволството во читањето. Некои домови на ...

Повеќе »