Во движење

Сара Џесика Паркер: Благодарение на Фенди „Сексот и градот“ доби голем моден кредибилитет

Кери, Шарлот, Саманта и Миранда сите имаа „љубовна афера“со Фенди. Чанти, чевли, додатоци, и се што уште ви паѓа на ум од Фенди. Девојките беа исфрлени од куќата на Хју Хефнер кога Саманта влезе во жестока дискусија со него околу ...

Повеќе »

Како се изработува Шанел фустан со цена од 100.000 долари

За ревијата на висока мода на Шанел која се случуваше во Париз сеуште се зборува, а за оние кои се љубопитни зошто оваа марка со децении ја задржува врвата репутација, освен поради ангажирањето на креативните дизајнери и употребата на врвни ...

Повеќе »

Пролет во духот на 70-те години

Потоплите денови ќе не вратат во минатото, а очекувани трендови на улиците се широките панталони, комбинезоните и хипи фустаните. Веројатно забележивте дека добар дел од колекциите за пролет 2015 се инспирирани од 70-те години. Од Гучи до Пучи, стилот на ...

Повеќе »

Haute стил на улиците од Couture ревиите во Париз

Оваа сезона фенси стилот беше неизбежен на париските улици за време на ревиите на висока мода во Париз. Освен ѕвездите кои ги окупираа првите редови, не толку познатите гости го покажаа својот беспрекорен стил и чувство за комбинирање на трендовските ...

Повеќе »

7 работи кои можеби не ги знаете за Мила Кунис

Само пред четири месеци стана мајка, а убавата Мила Кунис на премиерата на филмот „Јупитер“ се појави во совршена форма, облечена во креација на „Долче и Габана“, и го собра целото внимание. Со неа беше нејзиниот вереник, шармантниот глумец Ештон ...

Повеќе »

Од косата премина на облеката: Во тренд се омбре фустаните, марамите и модните додатоци

Омбре стилот веќе не важи само за косата… Постепеното нијансирање од една нијанса на боја во друга до неодамна беше тренд во боењето на косата и ноктите, но сега сме сведоци како омбре-стилот премина и на облеката. Ели Сааб и ...

Повеќе »

Рекордна продажба на билети за изложбата на Александар Мек Квин

Музејот „Викторија и Алберт“ во Лондон ќе биде домаќин на изложбата која го става под рефлекторите креативниот талент на еден од најиновативните модни дизајнери на сите времиња – Александар Мек Квин. Изложбата насловена “Alexander McQueen: Savage Beauty”  , која ќе ...

Повеќе »

Преполни први редови: Сите ѕвезди на модните ревии во Париз

И покрај неодамнешните терористички напади во Париз и предупредувањата дека може да биде „погодена“ и модната недела, првите седишта на ревиите беа преполни со низа на актерки, модни блогерки и уметници. Од Кејт Хадсон облечена во црвен секси фустан од ...

Повеќе »

Ревијата на „Ла Перла“ пошик од онаа на „Викторија сикрет“

Дебито на колекцијата La Perla Couture беше повеќе шик од модната ревија на Викторија сикрет. Неодамна во Париз се одржа модното шоу на Ла Перла, а прекрасните девојки кои дефилираа во софистицирана секси долна облека не уверија дека вакви спектакли ...

Повеќе »

Златната доба на Бејрут и семејниот албум на Ели Сааб преточени во колекција

„ Тогаш, Бејрут изгледаше како постојано да е украсен со забава која никогаш нема да заврши.” Ако се прашувате од каде инспирацијата на Ели Сааб за прекрасната пролетна колекција, одговорот е Бејрут. Либанскиот дизајнер се посвети на будењето на сеќавања ...

Повеќе »