Во движење

Лате макијато: Направете го на вистинскиот начин

Секакви варијанти на кафето со популарно име „лате макијато“ ќе добиете во различни кафулиња. Но постои само еден оригинален рецепт.   Ако никако не ви го погодуваат вашето омилено кафе лате макијато во кафулињата низ градот, ако не ви изгледа ...

Повеќе »

Летна инспирација: легендарни костими за капење од минатото

Ретро костим за капење? Супер.   Златното време на Холивуд беше и златно време за ѕвездите кои го покажуваа своето тело во тогашните најмодерни костими за капење. Ако убаво се загледате во фотографиите ќе забележите дека тие костими за капење ...

Повеќе »

Мени инспирирано од диетата на славните фудбалери: Балотели, Роналдо, Бекам, Роналдињо и Касано

Рестoранот сместен во италијанскиот луксузен хотел Босколо кој се наоѓа во срцето на Милано со поглед на Дуомо, благодарение на суперкреативниот шеф на кујна Микеле Паолучи, стана вистинска атракција со менито инспирирано од диетниот режим на славните фудбалери. Ресторанот нуди ...

Повеќе »

Алфа Ромео гитара или личен шофер со „Алфа Ромео“ кој знае да свири на гитара

Многумина сметаат дека производителите на автомобили треба да си ја гледаат својата работа и да не се мешаат во секоја „манџа“ особено ако експериментираат и со намирниците и со рецептот. Познато е дека во последниве години производителите на луксузни автомобили ...

Повеќе »

Што мора да имате во вашиот гардеробер

 Ако сакате да знаете како да го организирате вашиот гардеробер и што се во него мора да има продолжете да читате.   Се разбира, сите ние сакаме да изгледаме модерно, но често се губиме во „морето“ на облека кое не ...

Повеќе »

Мали тајни за беспрекорен изглед

Познатите холивудски ѕвезди, без разлика колку фасцинантно изгледаат на големите и малите екрани и на гламурозните премиери, сепак не се родени така совршени. За да  изгледаат совршено  во клучните моменти  за нив се грижи цел тим од модни експерти, а ...

Повеќе »

Харли Дејвидсон со нов возбудлив проект: прв мотоцикл на електричен погон

Следнава недела Харли Дејвидсон, производителот на легендарните мотоцикли, ќе го обелодени новиот проект ЛајвВаја (LiveWire), со што го најавува својот скок во иднината. Станува збор за првиот мотоцикл на електричен погон кој го лансира овој американски бренд. Во Харли Дејвидсон се нестрпливи ...

Повеќе »

Шик специјалитет за следење на фудбалски натпревари во друштво: Шаран во пиво

Одлично се „бакнува“ се разбира со пиво. Фудбалското лудило може да стане уште позабавно доколку се гледа во друштво со пријателите. А штом друштвото е тука, ред е да се има и нешто на трпезата. Пиво, секако. Само пиво? Никако. ...

Повеќе »

5 модни совети за стил кој зрачи со самодоверба

Ако во последно време ви се чини дека  што ќе облечете, ви стои ужасно, ве разбираме. Полна месечина, хормоните беснеат, станати сте на погрешна нога, малку сте се здебелиле, не ви се баш некои денови. Сепак, тоа секако не е ...

Повеќе »