Во движење

Шик вечера: Англиски лепчиња, специјалитет Welsh Rarebits

Не дека се ниско калорични, ама ајде да погледнеме на „нештата“ од друг агол – се што е превкусно не може да содржи само една варена, блуткава брокула. Нели? Не, не сме против брокулите, напротив. Но немаме ништо против уживањето ...

Повеќе »

Ин- Филмот „Advanced style“, еден сосема поинаков поглед на стилот и возраста

Премиерата на овој фантастичен документарен филм се случи синоќа во Лондон. И многумина повторно се вљубија во себеси, а многумина почнаа да си го преиспитуваат сопствениот стил. Ако имате прилика да го погледнете – направете го тоа. И тоа итно! ...

Повеќе »

Супермоделот Миранда Кер дизајнира луксузен порцелан

Поранешниот ангел на Викторија сикрет влезе во возбудлива дизајнерка авантура. Имено, Кер дизајнираше порцелански сервис за чај, кафе, колачиња, како и чинии  благодарение на соработката со Ројал Алберт. Сопругата на Орландо Блум потпиша договор за дизајнирање на порцелански сервис со ...

Повеќе »

Четири начини да носите здолниште со полн круг

Женски здолништа со полн круг не излегува од мода, а ќе се согласите дека не постои подобро време од пролетта да го доживее нејзиното величествено крешендо.   Пролетта која се пробива низ (сеуште) тмурните облаци, овие денови ги привлече познатите ...

Повеќе »

Црвен ќилим: најубавите фустани на Мет Гала

Највпечатлива на црвениот ќилим на Мет Гала вечерта посветена на Чарлс Џејмс беше Каролина Куркова во креација на Маркес, но подеднакво совршено изгледаа Тејлор Свифт во рекација на Оскар Де Ла Рента и Чарлиз Терон во Диор.   Билетите за ...

Повеќе »

Тренд: чанти исти како вашите и за вашето куче

Кучето е најдобриот пријател на човекот. Така барем тврди човекот. Прашање е колку на нашите најдобри пријатели им се потреби чанти, доколку проговорат би го знаеле нивното мислење. Додуша, би го знаеле и нивниот моден избор. Чантичките за кучиња изработени ...

Повеќе »

Астро-водич: Стилот на вашите фотографии на Фејсбук го откриваат карактерот

Фотографиите кои се постираат на социјалните мрежи говорат многу и за карактерот. Особено, изборот на профилната фотографија. Овен Овенот не е голем обожавател на Фејсбук. За фотка на профилот ќе избере мало животно или нешто смешно, и тоа ќе стои ...

Повеќе »

Суперлуксузен хотел на Тибет

Дека Тибет одамна веќе не е оној Тибет, непристапниот центар на духовноста, туку се повеќе станува една многу барана и посетувана туристичка атракција, потврдува и овој суперлуксузен хотел во Ласа. Бројните туристи кои пристигнуваат на Тибет веќе добиваат и можност ...

Повеќе »

Со стил 8 часа на работа

На работа поминуваме повеќе од 8 часа, па зошто тогаш да не бидеме секогаш дотерани?   Деловната гардероба отсекогаш била предмет на дискусија во светот на модата. Особено во бизнис средините кои немаат дефиниран кодекс на облекување,  тешко е да ...

Повеќе »