Во движење

Ели Сааб со етно-стил

Либанскиот дизајнер Ели Сааб воодушеви со новата пред-есенска колекција за 2015 година. Комерцијална и лесно нослива, новата колекција на Ели Сааб внесува нов ветар на модната сцена. Доминира рачната изработка на долгите фустани и комбинезони. Раскошно и неодоливо.

Повеќе »

Новогодишни слатки подароци: Панетоне или Пандоро, што да се одбере и како да се послужи

Во последниве неколку години во поголемите супермаркети и кај нас во периодот пред новогодишните и божиќните празници може да се најдат традиционалните италијански божиќни торти познати како Панетоне или Пандоро. Практично спакувани, налик на мали пакетчиња со рачка или панделка, ...

Повеќе »

ИКЕА спална соба со поглед на филмско платно

Може да замислите кино во кое наместо столчиња има удобни брачни кревети, со големи меки перници, пријатна постелнина и ноќни ламби покрај креветот? Во ваква пријатна атмосфера, во прегратка на љубовта на вашиот живот, веројатно би избрале да го гледате вашиот омилен срцепарателен филм. ...

Повеќе »

5 начини да ја носите бојата на годината Марсала

Веќе е познато, Марсала, боја инспирирана од истоименото вино, е избрана од Пантон за боја на годината која ни претстои. И некои од ѕвездите веќе се облекоа во оваа боја. Ријана прва, по неа и Бијонсе. Може да почнете и ...

Повеќе »

Моника Белучи за „Венити фер“: Сама не значи осамена!

Во новиот Џејмс Бонд филм ќе ја гледаме како Лучија Шара, неодолива Бонд девојка. Белучи која не се појавила во филм на англиски јазик од 2010 година, се враќа на големото платно. Италијанското издание на „Венити фер“ ја искористи приликата ...

Повеќе »

Ѕвезда на неделата: Плик чанта „Живанши“

Чантата „Пеперутка“ на Живанши ги освои симпатиите на дамите кои ги следат модните трендови. Поголема од вообичаените плик чанти, кожената чанта со принт од пеперутка на розова позадина внесе свежина во студените денови. Чини 465 долари и достапна е во ...

Повеќе »

Како да ја носите неговата кошула

Машките кошули изгледаат секси кога ги носат жените. Но кошулите можат да се носат и поинаку. Симпатичната Ирина ќе ви презентира неколку начини како неговата кошула да ја преобразите во интересно здолниште. Секси здолниште…

Повеќе »

Лош фустан? Ма, ајде! Прекрасниот фустан на Емили Блант!

Ако „Долче и Габана“ не знаат што прават, тогаш и цветниот фустан на Емили Блант би можел да се нарече лош избор. Сепак, поверојатно е дека „копи-пејст“ преземачите на вести од балканските портали, не знаат што пишуваат. Британската глумица Емили ...

Повеќе »

Новата дизајнерка на „Џеј Кру“ има 4 години

Во тмурните денови каков што е овој, може да не расположи една слатка вест. Благодарни сме на „Џеј Кру“ што ни го разубави денот. Секако и на малата Мејхем која ја прифатила соработката да дизајнира колекција за деца. Можеби се ...

Повеќе »

Новогодишна декорација: Три трендови за 2014/2015

Празниците нудат одлична можност за промена на домашниот декор. Со декорација на домот на празничен начин ќе ја дочекате новата година со стил. Дополнително, декорацијата го поткрева и расположението. Еве ги трендовите за 2014/2015 година. Ретро стил Ретро-декорацијата може да ...

Повеќе »