Во движење

Модни трикчиња за да го сокриете вишокот околу стомакот

Неколку килограми плус и тоа наталожени на и околу стомакот знаат да претставуваат вистински проблем кога изборот на гардероба е во прашање. Но ако ги знаете овие правила, сигурно се ќе стане многу поедноставно. Блузи „сечени“ под градите Ваквите блузи ...

Повеќе »

Листа на желби: Пижамите на Долче и Габана

Кој рече дека „по дома“ треба да се влечкаме во стар џемпер или уништена маичка? За шик- релаксиран изглед на листата на желби ги додаваме свилените пижами Долче и Габана.   Станува збор за исклучителна колекција инспирирана од минатото кога ...

Повеќе »

Направете сами: Капа од стар џемпер

Ви треба нова капа за оваа зима? Да, за промена, но (исто така за промена), не ја купувајте туку направите ја сами. Претпоставуваме дека би сакале да ја покажете својата креативност, но не знаете или немате време да плетете. Ако ...

Повеќе »

10 работи кои (можеби) не ги знаете за Кира Најтли

Од нејзиното прво појавување во филмот „Јама“ (2001), потоа и во „Играј како Бекам“ (2002) многу работи се променија за Кира Најтли која денес е една од нејценетите холивудски глумици. И додека го чекаме новиот филм „Имитејшн гејм“ во кој ...

Повеќе »

Живанши чанта за мажи инспирирана од кошарка

Оваа чантичка е направена за мажи кои го сакаат спортот или кои имаат смелост да носат необично парче со себе. Но, зошто и девојките не би ја носеле оваа чанта кога таа подобро би функционирала со нив? Настрана забелешката, се ...

Повеќе »

Големото враќање на Гема Вард

По подолга пауза една од најбараните модели на 21 век, Гема Вард, се врати на модната сцена и веднаш (повторно) се најде на насловната страница на Вог. Станува збор за декемвриското издание на Вог Австралија, фотографирана од Ема Самертон. Повеќе ...

Повеќе »

Внатрешноста на воинот: Машката страна на јогата

Кога луѓето мислат на машки јога- практиканти, ретко ги замислуваат како овие кои се вклучени во Календарот јога мажи за 2015 година. Тоа е така бидејќи првата асоцијација за мажите кои вежбаат јога најчесто се поврзува со егзотичните учители со ...

Повеќе »

Листа на желби: Суперстела херои

Ноќта на вештерките заврши, но ние сеуште сакаме да си играме. На листата на желби ја додаваме колекцијата на чанти за пролет 2015 година на Стела Мек Картни, поточно било која чантичка од оваа колекција. Суперстела херои чантите се носат ...

Повеќе »

20 начини како да носите шал и марама

Шаловите и марамите се неизбежни во овој период, но освен што се функционални, можете да ги искористите и како впечативи модни додатоци кои ќе донесат свежина во секоја комбинација. Ако досега сте го носеле шалот на два-три начина, еве идеи ...

Повеќе »

Ултимативен луксуз: 5 идеи за подароци за новогодишните празници

Можеби е вистинско време (ако сте добро организирани), за подоцна да го избегнете метежот, да размислувате за новогодишни подароци. Петте луксузни парчиња од познатите светски марки можат да ви послужат како инспирација. Се согласуваме, нема потреба да се луксузирате при ...

Повеќе »