Во движење

Шик како парижанките: Модните лекции се во новиот бестселер

За парижанките секогаш се зборувало дека се шик и елегантни. А според новата книга насловена „Како да бидете парижанка каде и да сте“ одговорот се крие во развиеното, наследно чувство за елеганција. Авторки на книгата се четири писателки, поточно модни ...

Повеќе »

Филмски фестивал во Венеција: Mногу пријатни стилски изненадувања

На црвениот ќилим ѕвездите блеснаа во извонредни креации. Од Шарлот Генсбур во креација на Луј Витон, но и во црна кожа со потпис на Ентони Вакарело, преку женствениот изглед на Ема Стоун во креација на Валентино и елегантната Ума Турман ...

Повеќе »

Девојки со вратоврска – суперженственост

Машката и женската мода се преплетуваат, а тој тренд е нагласен за сезоната која следува. Вратоврските се нешто задолжително. За женскиот пол. Вратоврската е еден од задолжителните модни додатоци за сезоната есен/зима 2014/2015. Можеби за тоа малку се виновни Бритни ...

Повеќе »

Топ 10 (не)нормални трендови на коса за есен/зима 2014/2015

Се сеќавате што гледавме на ревиите во светските модни метрополи кои ги најавуваа трендовите за оваа есен/зима? Ете, таа сезона е пред нас, па да ве потсетиме. Класичен изглед речиси и да немаше, на модните писти доминираа необични фрузири кои тешко ...

Повеќе »

Шеширот ја чува главата…И стилот

Шешир – популарен моден додадок за сезоната есен/зима 2014/2015. За да го направат шеширот уште популарен, креаторите со дизајнот и боите го прилагодија на различните вкусови. Меѓу оние кои се издвојуваат се класичните модели со лента, кои одлично се комбинираат ...

Повеќе »

Таа прекрасна камелеонка, Скарлет Јохансон

Дека не е само една од многуте русокоси глумици во Холивуд, Скарлет Јохансон тоа го докажа не само во филмовите и со успешните улоги, туку и преку стилските трансформации низ годините кои ја направија модна икона. На почетоците на актерската ...

Повеќе »

Есен во момчешки стил

Без истакнување на облини и тесна гардероба, момчешки стил ќе не следи и во текот на есента.   Трендот на облека која потсетува на средношколскиот момчешки стил, со капи и широки маици и здолништа, актуелен во лансите есенски колекциина некои ...

Повеќе »

5 модели кои секоја жена треба да ги има во својот гардеробер

Без разлика кое време од годината, јакните и палтата се неопходни парчиња во нашата гардероба. 5-те безвременски модели во секоја ситуација ќе ви ги олеснат сите модни дилеми и благодарение на нив секогаш ќе изгледате младешки, елегантни и шик …   ...

Повеќе »

Луна – најмодерната мачка во светот

Луна е мачка која ја сака и ja следи модата. Сака и да позира. Таа е топ модел меѓу мачките.   Од Аризона се пресели во Мексико кадешто денес живее. „Чита“ модни списанија, сака да носи машнички, фустанчињата и се ...

Повеќе »

Донатела Версаче во леден предизвик со многу стил

Вообичаено модата секогаш мора да се вмеша во играта. По ледениот предизвик на Ана Винтур и Карин Ројтфелд (главната уредничка на францускиот Вог) и Донатела Версаче одговори на карактеристичен начин. Не само што одговори на предизвикот, туку тоа го направи ...

Повеќе »