Во движење

Тренд: Библиотеки на италијанските плажи

Проектот Библиотеки на плажа кој беше лансиран летото 2012 година продолжува да биде тренд на италијанските плажи. На голем дел од популарните италијанските плажи се поставени библиотеки, а туристите можат бесплатно да земат книга и да ја вратат после поминатиот ...

Повеќе »

Како визуелно да ја намалите ширината на колковите

Ако имате пошироки колкови и сакате да ги направите визуелно помали, еве неколку совети како да го постигнете тоа. Носете темни панталони Темен тексас, црна, темно сина – овие бои се ваши пријатели. За да постигнете контраст на горниот дел ...

Повеќе »

Што говори вашиот омилен моден додаток за вас?

Каква порака на околината остава на пример, вашата големата чанта или слушалките на уши?   Ако секогаш носите : огромна чанта Можеби вашите пријатели веќе се подбиваат со вас поради вашите огромни чанти , но тоа не треба да ве ...

Повеќе »

Имате ли правилен однос кон вашиот костум: Три златни правила

Колку и да е машкиот костум квалитетен, скап, тренди, елегантен…многумина „паѓаат“ на сопствениот (неизграден) однос кон горниот дел од костумот и со тоа и целиот стил паѓа во вода. Кога да се откопча копчето на горниот дел од костумот, кое ...

Повеќе »

5 специфични вкусови на сладолед што не се за секого

Секоја година на пазарот се лансираат најразлични нови вкусови на сладолед, но некои од нив се толку необични што многумина се двоумат и дали да ги лизнат. Но иако не се за секого, овие специфични сладоледи имаат и свои специфични ...

Повеќе »

Во соработка со LVMH: Лимитирана едиција на Ферари шампањ

Познатата автомобилска куќа Ферари лансираше 20 сета составени од три шишиња луксузен шампањ во соработка со LVMH. Трите шишиња се дизајнирани во чест на трите девизи на Ферари: уметност на трката и највисоко ниво на перформанс, визија за иднината и ...

Повеќе »

Би пробале ли сладолед што ја менува бојата?

Во близина на Барселона веќе се продава сладоледот наречен Камелеон што ја менува бојата додека го лижете. Шпанскиот физичар, а денес професионален готвач, Мануел Линарес, измисли магичен сладолед кој ја менува бојата додека се јаде. Сладоледот има вкус на мешано ...

Повеќе »

Секси летен стил: 7 нешта кои ќе ве направат поразлични од другите

Специфичен стил дури и на плажа може да се постигне со една иста финта. Во тоа барем секојдневно не уверуваат светските модни блогерки, кои со стилот се издвојуваат од другите девојки, а всушност сите користат слични трикчиња за уникатен изглед. ...

Повеќе »

5 трикчиња за лесно пакување

Пакувањето на торбата или куферот претставува за многумина проблем, како да се сместат што повеќе работи во мал простор? Но постојат трикчиња за совршено организирање на просторот во торбата и доколку ги употребите ќе се уверите дека не мора да ...

Повеќе »