Тренди бар

Техно продуцентката и диџејка Vaal викендов во Епицентар

  На огромно задоволство диџејката Vaal ќе пушта музика на 25 февруари, сабота во клубот Епицентар. Ниту еден артист досега си ја нема саботирано сопствената кариера, за да се реинкарнира во сосема нова фигура, на една сосема различна музичка сцена. ...

Повеќе »

Гастро тренд: Детски роденденски торти во форма на еднорог

Ја следите модата на роденденските торти? Моментно, вистински хит во светот се различни варијации на еднорог – тоа преслатко животинче од бајките кое ќе го расположи секое дете. Трендот беше лансиран годинава од популарната американска марка за слатки „Naked cakes“, ...

Повеќе »

Вински експерти, амбасадори и љубители на виното го одбележаа Св.Трифун во „Стоби“

Стотици гости меѓу кои и амбасадорите на Холандија, Италија и Унгарија, претставници од бизнис – секторот, вински витези и експерти денес (вторник, 14 февруари) присуствуваа на свечената прослава на празникот Св.Трифун во винаријата „Стоби“. Настанот почна со литургија и закројување ...

Повеќе »

Клаберите ќе денсаат на подиумот во Епицентар со DJ Eddy Ramich

Оваа сабота директно од центарот на Скопје во клубот Епицентар, хрватскиот DJ Eddy Ramich за сите клабери подготвува одличен диџеј сет. На полноќ љубителите на клупска музика ќе започне да ги загрева диџејот Андреј Мицајков. Се ветува одлична забава која ...

Повеќе »

Холандскиот гениј Орландо Ворн во Станица 26

Музика од минатото, сегашноста и иднината. Ноќниот клуб „Станица 26“ за искрените почитувачи на клубската сцена оваа сезона досега реализираше различна програма од домашни и странски артисти, содржина од разнолики музички жанрови. Изминатиот период, С26 пред својата публика ги претстави ...

Повеќе »

Во потрага по совршеното топло чоколадо

Што е подобро од темното чокoладо? Одговорот е едноставен: топлото чоколадо. Уште во времето на Ацтеките луѓето сакале да се разгалуваат себе си со топли слатки напивки како што е топлото чоколадо, неговата примена во Европа дошла преку Мексико каде ...

Повеќе »

Нокаут ја стартува јубилејната турнеја со настап во Станица 26

Само неколку стотици фанови, пријатели и новинари ја имаа привилегијата да присуствуваат на интимниот целовечерен концерт на НОКАУТ во Станица 26, со кој и официјално групата го означи стартот на турнејата низ Македонија во чест на 20-от роденден на бендот. ...

Повеќе »

Ајде да се журкаме во петок на хаус и техно во Епицентар на диџеј Martin Buttrich

  Љубителите на хаус и техно музика овој петок во Епицентар ќе има настап познатиот диџеј Martin Buttrich. Тој е вистински чудотворец од продуцент и ДЈ чија кариера е вистински патоказ кон најсовремените трендови во хаус и техно музиката.  Ретки ...

Повеќе »

Скопје ќе шизи во Епицентар на германскиот техно диџеј Monoloc

Во петок на 20-ти јануари во клубот Епицентар гостува светски познатиот продуцент и диџеј, Monoloc кој доаѓа од Франкфурт, Германија. Љубителите на градските забави ќе имаат можност да го почувствуваат техно ритамот во клубот. „Диџејот во Скопје има своја верна ...

Повеќе »

Специјална понуда од Дистрикт бар и ресторан за Стара Нова Година

Првата afterwork забава #Friday50 во Дистрикт бар и ресторан во новата година ќе има специјално издание и ветува одлична забава. На 13ти јануари 2017 година, ноќта за Стара Нова Година во Дистрикт бар и ресторан започнува во попладневните часови со ...

Повеќе »