Тренди бар

Новитети од Дистрикт бар и ресторан за максимално гастрономско уживање

Сместен во строгиот центар на Скопје, Дистрикт бар и ресторан претставува гастрономска оаза, кој на гостите им нуди исклучителна храна, специфична по спојот од источноевропски и медитерански влијанија. „Без свежи намирници, љубов кон кујната и позитивна енергија – нема добра ...

Повеќе »

Загревање со дневна журка и дочек на Новата година во Дистрикт бар и ресторан

Дистрикт бар и ресторан во Скопје Мериот Хотел организира дневна предновогодишна забава со посебна програма, како и главна забава за дочек на Новата 2017 година. Вистинското загревање за вечерниот дочек на Новата година започнува со енергична дневна журка. Со уште ...

Повеќе »

#Friday50 Special -Најлуда афтерворк Friday50 забава во Дистрикт бар и ресторан

На последниот петок од 2016 година афтерворк забавата #Friday50 во Дистрикт бар и ресторан добива сосема поинаква димензија. Затоа што забавите во Дистрикт бар и ресторан секогаш започнуваат порано, а траат подолго, на специјалното издание на #Friday50 во предновогодишна атмосфера, ...

Повеќе »

Секоја недела во декември одиме на бранч во Дистрикт бар и ресторан

Полека, но сигурно, Дистрикт бар и ресторан прерасна во култно место, лоцирано во строгиот центар на Скопје. Ентериерот, посебно креиран за секој гостин да биде опкружен со сето она што може да го вкуси, секојдневно привлекува посетители кои подеднакво уживаат, ...

Повеќе »

Подготвени?! Диџеј Зоки Бејбе и АРКИ од Солун во среда ќе го отворат клубот Епицентар

  Оваа среда, 23-ти ноември, во Скопје ќе се случи долго очекуваното отворање на новиот клуб за електронска музика Епицентар, сместен во центарот на градот на булевар Климент Охридски бр. 60а. Епицентар е подготвен да отвори нова страница на македонската ...

Повеќе »

Фестивал на младо вино 2016 во „Тиквеш“

Многубројните љубители на виното имаа можност да присуствуваат на првото отворање на бочвите со вино од годинешната берба, кое традиционално се одржува во винарската визба „Тиквеш“, во рамки на манифестацијата „Фестивал на младо вино “. Судејќи според првичните импресии од ...

Повеќе »

Романтично гастрономско уживање во „Дистрикт“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ако сакате да доживеете едно поинакво гастрономско искуство без да го напуштите градот, посетете го ресторанот „Дистрикт“ во хотелот Скопје Мериот и препуштете се на волшебната атмосфера дегустирајќи врвни специјалитети дизајнирани од шефот на кујната Питер Татар и неговиот тим. ...

Повеќе »

Нов тренди производ од Мекдоналдс – Нутела бургер

Познатиот ланец за брза храна McDonald’s лансираше нов производ, таканаречен нутела бургер. За сега тој се продава само во Италија. Десертот се вика „Sweety con Nutella” и иако изгледа како вистински хамбургер не содржи месо. Во прашање е само пециво ...

Повеќе »

Во Дистрикт ќе се одбележува Денот на Свети Мартин

Од 10-ти до 14-ти ноември во Дистрикт, барот и ресторан во Скопје Мериот хотел, ќе се одбележува празникот по повод Денот на Свети Мартин. Универзално познатиот празник во овој интернационален ресторан ќе биде одбележан со специјална понуда на менито за ...

Повеќе »

Подгответе се за ураганот „HEIDI“, ветува луда журка утре во МКЦ

„WIN MUSIC FREEDOM” по одличната градска забава со Miss Kittin, Solomun Hosh и Pan Pot има чест да ви ја претстави ураганот HEIDI, жената која во последната декада стигна до висока позиција, всушност лидер во презентација на најквалитетна андерграунд хаус ...

Повеќе »