Тренди бар

Повторно златен медал за врвното црвено вино „Барово“

Во конкуренција од над 16.500 вина од целиот свет Освоени 15 награди и повторно златен медал за врвното црвено вино „Барово“ на најголемиот светски вински натпревар „Decanter“ Вината на „Тиквеш“ и ‘тероар’ вината од новата бренд-платформа „Tikves Chateaux & Domaines“ ...

Повеќе »

Тука се продаваат најубавите пецива во градот

Често се вели, доколку во еден ресторан или пекара има метеж, има причина зашто тоа е така. Производите кои се нудат се тазе испечени, квалитетни и вкусни. Тоа значи дека фурната е нон- стоп вклучена, и постојано излегуваат нови пецива, ...

Повеќе »

Strongbow и Apple Bandit – ново природно сајдер освежување од Пивара Скопје

Пивара Скопје воведува нова категорија пијалаци на пазарот Пивара Скопје на пазарот лансираше нова категорија пијалаци – САЈДЕР. Сајдерот е еден од најпопуларните нискоалкохолни освежителни пијалаци во светот. Пивара Скопје лансира два сајдер брендa од портфолиото на Heineken: Strongbow, водечки ...

Повеќе »

Совршена лимонада со јаготки за детоксикација и енергија

На пролет, како што се буди нашето тело, се буди и природата нудејќи ни ги најсочните плодови. Оваа сезона е идеална за диети, за ослободување од неколку килограми, а вкусната лимонада со јаготки е богата со витамини и минерали, дава ...

Повеќе »

Во сабота започнува првиот фестивал на улична храна “Вкусот на Скопје”!

Викендов започнува долгоочекуваниот фестивал на улична храна “Вкусот на Скопје”, во организација на Моментум Инк. Фестивалот, кој по својата природа е единствен во околината, ќе не однесе во една поинаква реалност – далеку позабавна и повкусна од нашето секојдневие! Официјалниот ...

Повеќе »

Тони Зен со нов албум „Од изворот на изборот“

Познатиот хип хоп артист Тони Зен го издаде својот шести по ред соло албум со наслов „Од изворот на изборот“. Албумот е независно издаден со поддршка на СТ Продукција како дистрибуција и изработка на ЦД и обвивка. Сниман е во ...

Повеќе »

Уживањето кое го пружа пиењето свежо мелено кафе!

Кога имате момент за себе, без разлика колку е тој брз или краток, денот тече поинаку. Еден од тие бесценети моменти е пиењето на првото кафе во денот во мир и тишина. По првата голтка свежо мелено кафе ништо повеќе ...

Повеќе »

Висококвалитетните премиум вина од „Стоби“ освојуваат три континенти

Висококвалитетните вина од класик и премиум линиите на винарницата „Стоби“ се најчестиот избор на потрошувачите во земјава, но и на тие во Русија, Кина и Америка, што во првите три месеци од 2019 резултираше со раст од 30 отсто на ...

Повеќе »

Proud меѓу 12-те песни кои можат да победат на Евровизија

Популарното музичко списание „Билборд“ предвидува кои песни би можеле да победат на годинешниот Евросонг. Меѓу 12-те фаворити се наоѓа и песната Proud на македонската претставничка Тамара Тодевска. Евровизискиот натпревар за најдобра песна започна вчера, во Тел Авив, а ќе продолжи в ...

Повеќе »

Вкупно 22 награди за вината на „Тиквеш“ на натпревари во Британија, Франција и Швајцарија

Нов значаен успех на вината на „Тиквеш“ во светски рамки Дури 17 вина на „Тиквеш“ се наградени на годинешниот меѓународен вински натпревар – „International Wine Chalenge (IWC)”, кој по 36-ти пат се одржа во Лондон, В. Британија. Поради ригорозната методологија ...

Повеќе »