Тренди бар

Познатиот ланец Proper Pizza се шири во Македонија

  Најголемата пица од 60 сантиметри пристигна во градот. Proper Pizza е познат ланец на пицерии што се шири и во Скопје. Покрај другите ексклузивитети единствено во оваа пицерија ќе се прави пица со димензија од 60 сантиметри во дијаметар. ...

Повеќе »

Дали сте за едно карамел фрапучино?

Ако еднаш сте го пробале пенастото карамел фрапучино од Starbucks, веројатно се сеќавате на неговиот вкус. Во таквото фрапучино можат да уживаат и децата, а следејќи го нашиот рецепт може да го подготвите сами. Потребни намирници за две чаши: 2 ...

Повеќе »

5 занимливости за кафето кои (можеби) не ги знаете

Голем дел од нас денот го започнуваме со кафе. Турско, нес, еспресо, без кофеин..со цигара или без неа…За добрите и лошите ефекти на кафето сме слушале прилично многу, но сепак не сме доволно сигурно дали кафето е здраво или не ...

Повеќе »

Пакомак ги избра најеколошките ресторани и кафулиња во Скопје во 2015 година

  Над 110 ресторани и кафулиња во Скопје редовно ја собираат својата, пред се стаклена амбалажа, во посебни канти на Пакомак, кои потоа се рециклираат, наместо да завршат на депонија. Станува збор за општествено одговорни угостителски објекти кои се вклучени ...

Повеќе »

Пет медали за Тиквеш на Мундус Вини во Германија

   Вината на винарската визба „Тиквеш“ освоија три златни и две сребрени медали на еден од најпрестижните светски натпревари за вино. Златни медали освоија Домен Лепово Шардоне 2015, Домен Лепово Гранд Куве 2013 и Каберне Франк Special Selection 2015, додека ...

Повеќе »

Со Четкар в сабота во Барбакан

Владимир Четкар со својот секстет овој викенд ќе гостува во Охрид и во Скопје. Во Охрид ќе настапи во Петок, 11 Март во ресторанот Билјанини Извори додека во Скопје ќе настапи во Сабота, 12 Март во Барбакан. На овие два ...

Повеќе »

Чоколада во чаша наместо кафе

Неповторливо вкусен бар десерт. Потребни намирници 115 гр бисквити 2 дл црно кафе 5 лажици amaretto или maraschino 200 гр темно чоколадо 225 гр маскарпоне 3 дл слатка хопла 3 лажици шеќер во прав 4 јајца (одвоени жолчки и белки) ...

Повеќе »

Мезе за двајца: Фонду на француски начин

Романтично предјадење за двајца со специфичен вкус и мириз кое е мерак за непцето. Послужете го со чаша бело вино од винарија Тиквеш, за врвно задоволство. Потребни намирници – 250 грама гауда, 250 грама едамер, 2 лажици скроб, 1 чаша ...

Повеќе »

Винарија Камник го одбележа Св. Трифун со закројување на првата лоза

Со осветување на лозовите насади и благослови за лесна работа на лозарите и бериќетна година, по што беше закроена и првата лоза во Винарија Камник, беше обележан Св. Трифун, заштитникот на лозарите и лозовите насади. Чинот на закројување во оваа винарија измина традиционално ...

Повеќе »

Романтична закуска за Денот на вљубените: Чоколаден колач и Каберне Совињон

Пријатна музика, романтична атмосфера и совршен рецепт за топло-ладен колач во кој се ужива со чаша Каберне Совињон од винарија Тиквеш.  Потребни состојки: 350 г чоколада за готвење 100 г брашно 150 г мелени ореви 5 јајца 65 г путер ...

Повеќе »