Uncategorized

Како ѓумбирот ни помага да ослабнеме?

Ѓумбирот е препорачлив во секоја диета, значително помага за намалување на телесната тежина, делува како уништувач на масните наслаги, но сепак тоа не е волшебно апче за слабеење и иако се познати неговите позитивни страни, треба да се внимава во ...

Повеќе »

Swarovski и Карли Клос го реинтерпретираат легендарниот филмски момент на Мерилин Монро

За новата рекламна кампања Swarovski ја ангажираше Карли Клос за да ја оживејат легендарната сцена „Diamonds Are a Girl’s Best Friend“ која ја изведуваше Мерилин Монро во 1953 година во филмот „Gentlemen Prefer Blondes“. Во видеото, опкружена со група мажи, Карли ...

Повеќе »

Колекција Hugo Boss есен 2016: Воено-инспирирана палета на бои за мажи со стил

Есенва познатата модна марка Hugo Boss ни нуди воено-инспирирана палета на бои, жолти панталони кои се комбинираат со карирани палта со совршен крој, неодоливи кожени јакни и големи чанти. Повторно, за потребите на кампањата пред објективот на фотографското дуо Инес  & ...

Повеќе »

6 нови начини како да го носите стариот џемпер

Го изгустиравте стариот џемпер кој веќе го носите неколку зимски сезони? Еве шест идеи како да го освежите изгледот. Наредете што повеќе броша на него.       Носете го под летен фустан Искомбинирајте го со кошула со драматична крагња ...

Повеќе »