Водич за здравје

Нови третмани за слабеење: За половина час ослабнете до еден килограм!

Со само еден третман со новиот револуционерен метод за слабеење Vacuslim 48 може да се загубат во обем од четири до десет сантиметри, додека пак, со методот мадеротерапија трајно ќе се ослободите од целулитот. Овие два професионални тратмана за слабеење ...

Повеќе »

Како Халид Бешлиќ ги стопил вишокот килограми

Откако ги оставил цигарите, популарниот фолк пејач Халид Бешлиќ мака мачел со вишокот на килограми кои постојано се зголемувале. И додека некои негови колешки од естрадата, тој вишок на килограми привремено го решавале со помош на липосукција, Бешлиќ се одлучил ...

Повеќе »

Со поддршка од ЕУ пуштена во употреба нова пречистителна станица во Радовиш со капацитет за 25.000 жители

Започна со работа новата пречистителна станица за третман на отпадни води во Радовиш. Покрај новата пречистителна станица за третман на отпадни води, ревитализирана и проширена е примарната канализациона мрежа во општината Радовиш, со што се решава проблемот со отпадните води, ...

Повеќе »

Виталиа повторно добитник на престижната награда за квалитет –  QUDAL

Македонската водечка компанија за здрава храна Виталиа повторно се закити со престижната светска награда QUDAL – Медал за квалитет 2017/2018, што се доделува на компании кои нудат производи со врвен квалитет според светски стандарди. Зад оваа позната награда за квалитет ...

Повеќе »

Мери Петреска: Ослабнав 36 килограми за 1 година и 10 месеци, еве како

На 39-годишна возраст, со висина од 162 сантиметри, Мери Петреска имала 104 килограми и носела облека со конфекциски број 56. За една година и десет месеци успеала да стопи цели 36 килограми и да стигне до конфекцискиот број 38.   ...

Повеќе »

Македонските спортски ѕвезди со поддршка за Проект Среќа

„Шампионите за вас“ со цел да обезбеди подобра иднина и да ги изгради идните шампиони на Македонија  Хуманитарната природа на спортот ги спои најголемите спортисти во Македонија за една добра и доблесна цел на акцијата „Шампионите за вас“, која е ...

Повеќе »

Здравата храна на Виталиа чекор до вас на плажа

Започнете го одморот на совршен начин и изберете атрактивна дестинација, песочни плажи,  кристално море и задоволство од здрава храна Ако сте од оние кои секојдневно се грижат за својата форма и за време на годишните одмори, доколку вашето тело се ...

Повеќе »

Апарат за побрзо и поефикасно постигнување резултати за професионални и рекреативни спортисти

Првиот апарат за стимулирање на мускулите за постигнување подобри резултати, посебно кај спортистите, пристигна и во Македонија и е достапен во психијатриската ординација MindLab. Апаратот наречен Halo Sport, со невростимулација го ослободува човечкиот потенцијал и го забрзува постигнувањето на посакуваните ...

Повеќе »

Силк Роуд Банка стана долгорочен партнер на Клиниката за детски болести во Скопје

Силк Роуд Банка АД и Универзитетската клиника за детски болести во Скопје потпишаа меморандум за соработка, со кој банката прераснува во долгорочен партнер на Клиниката. Со меморандумот банката се обврзува дека за секоја трансакција извршена со Американ Експрес картичките ќе ...

Повеќе »

Сузана Манчиќ: Горда сум што пак ги носам фустаните кои некогаш ми беа тесни

Популарната водителка, пејачка и глумица Сузана Манчиќ, со помош на липосукциската исхрана успеала за еден месец да изгуби дури 15 килограми. Сузана, која важи за една од најубавите жени во регионот, вели дека липосукциската исхрана на некој начин и го ...

Повеќе »