Водич за здравје

Цептер ни носи велигденска радост и убави подароци

По повод големиот празник Велигден компанијата Цептер (Zepter) организира повеќе дружења со специјални лотарии и подароци. Секој кој ќе се јави на (02) 3118 663 ќе освои подарок кој ќе го добие на специјалното доделување за кое ќе се пријави. ...

Повеќе »

Тренд диета: Волуметрикс, за оние кои ги презираат диетите

„Волуметрикс“ диетата наменета е за луѓето кои тешко се придржуваат на ригорозните диети и не се навикнати на мали порции. Се темели на производи со ниска енергетска густина. Значи, наместо да јадете храна богата со маснотии кои ќе ве заситат, ...

Повеќе »

Тајните на Французинките: Како да се откажете од зависноста од слатките

Како да одолеете на искушението на вкусна торта, кога треба да  јадете нешто здраво и нискокалорично? Француските истражувачи нудат одговор. Нутриционистите открија трик: пред да одлучите што ќе јадете, уживајте во „овошните мириси” бидејќи така веројатноста  дека ќе изберете здрава храна ...

Повеќе »

Фенг шуи: Откријте го својот сексуален елемент

Годината на вашето раѓање е поврзана со еден од петте фенг шуи елементи. Пронајдете го својот и елементот  кој му одговара на вашиот партнер, а потоа следете ги кинеските совети за сексуално задоволство. 12.02.1956-17.02.1958. ОГAН 18.02.1958-27.01.1960. ЗЕМЈА 28.01.1960-04.02.1962. МЕТАЛ 05.02.1962-12.02.1964. ...

Повеќе »

За среќа е потребно малку: пет гратис занимации за добро расположение

Постојат хоби кои можат да ве направат посреќни и со кои можете да почнете од денес, а да не ве чинат ништо. Или, речиси ништо. Пеење Научно е докажано дека пеењето ги прави луѓето среќни, а за тоа не е ...

Повеќе »

Совршен појадок на работа за повеќе енергија и витка линија ?

Секој ден напорно работите, но исто така секој ден го слушате и прашањето од вашите колеги “Што да јадеме денес?”. Ах, тоа прашање што секогаш ве става во мислење. На крајот што одбирате? Се знае, грицки, хамбургер, тост, кифли и ...

Повеќе »

Убави и по 40 – та година

Стареењето не мора да значи и добивање на килограми. Иако жените имаат тенденција да добиваат на тежина во четвртата и петтата деценија од животот, до тоа доаѓа повеќе поради слабиот карактер отколку поради хормоните. Сепак, хормоналните промени може да влијаат ...

Повеќе »

Аеробик vs Пилатес: Со кои вежби побрзо до неодоливо тело

Дебелината е еден од главните здравствени проблеми и предизвици на денешното општество, таа глобално е прифатена како важен променлив здравствен ризик фактор од хронични болести, како во развиените така и во земјите во развој. Денес, нашиот фокус ќе биде на ...

Повеќе »

Храна поради која ќе се чувствувате секси

Освен што ќе ве скокотне по непцата, храната многу добро знае да ви ја долови фантазијата. Одредени производи делуваат како афродизијак и ја будат сексуалната желба. На жените поволно влијаат чоколадата и кафето, на мажите поволно влијаат  праските и јајцата,  ...

Повеќе »

Диета со колачиња, омилената диета на Мишел Обама

Желбата за јадење колачи е една од главните причини поради кои луѓето отстапуваат од своите диети. Но, што доколку јадењето колачи и негладувањето се дел од вашата диета? Оваа диета е омилена и на Мишел Обама која има прекрасна линија ...

Повеќе »